Od Nowej Zelandii po Hawaje
KSIĘGARNIA ODKRYWCÓW

Od Nowej Zelandii po Hawaje

Od Nowej Zelandii po Hawaje

Nie boicie się ekstremalnych wyzwań, marzycie o przygodach z dreszczykiem, odkrywaniu świata po swojemu? Jeśli tak, ta wyprawa jest dla was. Ruszamy kajakiem przez Oceanię, zahaczając o Samoa, Tahiti, Markizy, Wyspy Cooka, Wyspę Wielkanocną pod wodzą Paula Therouxa, jednego z najsłynniejszych pisarzy podróżników.


Podróż zaczyna się w Nowej Zelandii, a kończy tysiące kilometrów dalej , na rajskich Hawajach. Po drodze czeka nas wiele atrakcji: szukanie krokodyli w aborygeńskim rezerwacie w Australii, jaj nogali na Wyspach Salomona, poznawanie kultu cargo w Vanuatu,  audiencja u króla w polinezyjskim Królestwie Tonga, czy wcielenie się w rolę Robinsona Crusoe na bezludnej wyspie.

W Australii panuje powszechny strach przed dziką przyrodą. Nie brak tu krokodyli, z którym trzeba nauczyć się walczyć. Oto kilka rad i przerstróg, jakie autor dostał od tubylców. 

 Musisz pan mieć strzelbę i walić bestii w nos, kula nie przebije pancernej skóry.

Jak pan zobaczysz krokodyla, krzyknij pan na niego tak, żeby mu poszło w pięty.

Jak się zanurzą, już pan nie żyjesz. Nie są w stanie pana połknąć. Podpłyną pod pana, walną ogonem, chwycą zębami, wciągną pod wodę i utopią. Zjedzą pana, jak zaczniesz się pan rozkładać.

Z taką wiedzą, można śmiało ruszać przed siebie, w australijską dzicz i nie tylko tam…


„Szczęśliwe Wyspy Oceanii. Wiosłując przez Pacyfik”, Wydawnictwo Czarne.

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: