Festiwal Diwali – Indyjski Festiwal Światła i Dobrobytu w Warszawie
Aktualnosci LIFESTYLE

Festiwal Diwali – Indyjski Festiwal Światła i Dobrobytu w Warszawie

jpgmhocpfnmcfggp

Diwali jest najważniejszym indyjskim świętem. Hindusi obchodzą go ku czci światła – symbolu zwycięstwa dobra nad złem. Dekorują wtedy swoje miasta mnóstwem lampionów, które rozświetlają miasta i wsie Indii zamieniając je w bajeczną krainę. Święto to trwa pięć dni i jest okazją do spotkania w gronie rodzinnym, gdzie w dobrym tonie jest obdarowanie bliskich słodyczami.

20161110_201614

Celebracji tej niezwykłej uroczystości towarzyszą liczne imprezy kulturalne oraz występy artystyczne. W wolnym tłumaczeniu słowo Diwali oznacza rząd lamp. Owe lampy pozwalają Hindusom na przywitanie szczęścia w swoich domach, co przynosi im zadowolenie i dostatek na cały najbliższy rok.

img_2668
Pani Anna Kalata, organizatorka festiwalu

Festiwal, który odbył się 10-ego listopada br. w Warszawie łączył w sobie wiele atrakcji, m.in.: wystawę fotograficzną, występy taneczne, pokaz jogi, spotkanie z filozofią ajurwedyjską, pokaz filmowy, sztukę malowania henną oraz przepowiednie astrologiczne. Różnorodne atrakcje, w połączeniu z degustacją kuchni indyjskiej, przypadły do gustu gościom festiwalu. Całość imprezy wzbogacił kiermasz towarów i usług prosto z Indii, w tym m.in.: herbat i ziół indyjskich, ubrań, szali, toreb, mebli indyjskich, szkół jogi i tańca indyjskiego, biżuterii, kosmetyków ajurwedyjskich. Bogaty program wydarzenia pozwolił gościom  na poczucie namiastki indyjskiego, pozytywnego podejścia do życia i biznesu. Kiermasz Festiwalu Diwali był też doskonałą okazją dla producentów, dystrybutorów i sprzedawców towarów i usług pochodzących z Indii.

img_2642
Wręczenie nagród „Lider Multikultury” od lewej: Prezes WIG Pan Pan Ryszard Marcińczak, Rektor WSIZiA Pan Zdzisław Nowakowski, Ambasador Indii w Polsce Pan Ajay Bisaria, Pani Anna Kalata

W czasie festiwalu odbywały się liczne spotkania oraz konferencja, mające na celu pogłębienie wiedzy w zakresie współpracy gospodarczej z Indiami oraz analiza szans związanych z aktywnością polskich przedsiębiorstw na rynku indyjskim. Kulminacyjnym momentem oficjalnej części festiwalu było wręczenie nagród „Lider Multikultury” Pomysł tej prestiżowej nagrody zrodził się z chęci promowania idei współpracy między narodami w poszanowaniu różnorodności kultury, zwyczajów i religii.

img_2615
Nauka medytacji

Organizatorem wydarzenia była: KALATA MEDIA SP. Z O.O.
Strona internetowa wydarzenia: www.diwalifestiwal.pl

img_2669
Pokaz tańca indyjskiego

Redakcja TravelCompass.pl, obejęła to wydarzenie Patronatem Medialnym.

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics