Poznajcie Katanię – sycylijską perłę baroku
Aktualnosci Architektura Europa Miejsca Transport Włochy

Poznajcie Katanię – sycylijską perłę baroku

Katania, malowniczo położona między Etną, a Morzem Jońskim jest dawną grecką kolonią założoną w VIII wieku p.n.e. Mieszanka dawnych cywilizacji i losy naznaczone bliskością kapryśnego wulkanu uformowały to unikalne miasto, które przyciąga każdego roku tysiące odwiedzających. Katania, która od 2002 roku jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jest bezsprzecznie miastem sztuki we wszelkich formach. Tutaj urodził się sławny włoski kompozytor Vicenzo Bellini, którego imię nosi dziś zielona i elegancka atrakcja miasta „Ogrody Belliniego”. Będąc w Katanii warto odwiedzić Klasztor benedyktynów i kościół św. Mikołaja z zastygłą lawą, która dotarła aż tutaj kilkaset lat temu. Miłośnicy architektury znajdą tu wiele dla siebie, zwiedzając liczne pałace i kościoły w stylu barokowym, z którego słynie Katania.

Są też pamiątki po czasach cesarstwa rzymskiego, z dobrze zachowanym amfiteatrem i średniowieczny emblemat miasta – zamek Ursino z XIII wieku. Natomiast poza miastem czeka na turystów obowiązkowa wycieczka na Etnę oraz niepowtarzalne piękno sycylijskich krajobrazów, słońce, doskonałe włoskie smaki i wiele innych wrażeń, aby w pełni poczuć prawdziwe „dolce vita”.

Katania plaża, fot. Air France

Nowe połączenie do Katanii na pokładach Air France

Wraz z początkiem letniego rozkładu lotów, od 27 marca 2018 linie Air France rozpoczną regularne loty Katanii. Połączenie będzie odbywało się 3 razy w tygodniu (we wtorki, czwartki i soboty) przez paryskie lotnisko Charles de Gaulle. Pasażerowie polecą na pokładach Airbusów A319 i A320. Wylot z Paryża o godzinie 13:30 i przylot do Katanii o godzinie 16:05. Wylot powrotny z Katanii zaplanowany jest na godzinę 16:50 i powrót do Paryża o 19:35.

 Łącznie z nową destynacją, Grupa Air France KLM będzie oferowała 466 lotów tygodniowo do 13 miast we Włoszech. Na pokładach Air France, KLM, HOP! oraz Transavia możemy podróżować do Bari, Bolonii, Katanii, Florencji, Genui, Mediolanu, Neapolu, Olbii, Pisy, Rzymu, Turynu, Wenecji i Werony.

Katania Marina, fot. Air France

Przydatne w podróży aplikacje, oferowane przez linie Air France

Pasażerowie linii Air France mogą umilić sobie podróż korzystając z kilku bezpłatnych aplikacji, które linia stworzyła specjalnie dla swoich klientów. Aplikacje można pobrać na smarfona lub tablet i używać przed, w trakcie, jak i po zakończeniu podróży:

  • Air France app: Twój kompan w podróży

Zorganizuj swoją podróż w kilku kliknięciach! Aplikacja pozwala na wygodny zakup biletu, pobranie karty pokładowej oraz dostęp do naszej rezerwacji (podgląd i ewentualne modyfikacje). Korzystając z aplikacji możemy też zarządzać swoim kontem w programie Flying Blue, sprawdzać aktualny rozkład i wiele więcej – wszystko wygodnie w jednym miejscu.

  • Air France Music app: relaks i przyjemność

Sztuka podróżowania według Air France to również zaproszenie do relaksu. Możemy sobie na to pozwolić siedząc wygodnie w fotelu samolotu. Właśnie po to linia stworzyła aplikację Air France Music, w której zgromadzono muzykę z różnych stron świata i różnych gatunków, zarówno popularne przeboje, jak i twórczość „wschodzących gwiazd”.

  • Air France Play app: tu zaczyna się przygoda!

Na 30 godzin przed lotem aplikacja Air France Play pozwala bezpłatnie pobrać na nasze urządzenie aktualne numery różnych gazet i magazynów w wersji cyfrowej, pliki wideo i muzykę. Dzięki temu możemy skomponować swój własny program rozrywki pokładowej zanim wsiądziemy do samolotu.

Katania zatoka, fot. Air France

(TC)

źródło: Air France

 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics