Donovaly na Słowacji inauguruje sezon zimowy 2018/19
Aktualnosci Europa Narty Słowacja

Donovaly na Słowacji inauguruje sezon zimowy 2018/19

Donovaly to jeden z najciekawszych i największych ośrodków narciarskich Słowacji, położony na pograniczu Tatr Niżnych i Wielkiej Fatry. Jest nieco mniej popularny jak renomowane centra na Jasnej czy w Tatrzańskiej Łomnicy ale również przyciąga rzesze amatorów białego szaleństwa.

Ośrodek obejmuje dwa tereny narciarskie Nova Hola (1360 m n.p.m.), gdzie znajdują się trasy dla zaawansowanych narciarzy oraz Zahradiste obejmujący łagodne zjazdy idealne dla początkujących narciarzy oraz rodzin z dziećmi. Obydwa tereny rozdziela szosa międzynarodowa biegnąca do Bańskiej Bystrzycy z Rużomberka.

W piątek 7 grudnia, w Donovaly startuje sezon narciarski 2018/2019!


Do dyspozycji narciarzy będą trasy zjazdowe o łącznej długości 1,2 km.
Na stoki was wywiezie 4-osobowa kanapa Buly Expres Záhradište. Po zakończeniu szusowania was na parking wyciągnie orczyk P2. Godziny otwarcia tras to:  8:30 – 15:30

Podobnie jak w ubiegłym roku, na początku sezonu 2018/2019 na Donovalach będą królować niskie ceny skipassów. Aż  do 24 grudnia 2018 (włącznie) można jeździć za 13€ przy zakupie 7 godzinnego (całodniowego) skipassu. w sprzedaży dostępny jest również karnet 4- godzinny za cenę 11€. Dzieci do lat 12 jeżdżą za 11€ (karnet 7-godzinny) lub 9€ (karnet 4 – godzinny).

(TC)

zdjęcia arch. redakcji

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics