LOT uruchamia bezpośrednie połączenie do Sri Lanki
Aktualnosci Transport

LOT uruchamia bezpośrednie połączenie do Sri Lanki

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią bezpośrednie połączenie z Warszawy do Kolombo na Sri Lance. Przewoźnik ogłosił, że na razie będzie ono obsługiwane sezonowo – od 3 listopada do 28 marca. Nowy kierunek uruchomiono przede wszystkim z myślą o turystach.

Trasę obsłużą Boeingi 787 – Dreamliner. Rejsy będą się odbywać trzy razy w tygodniu – do Kolombo w środy, piątki i niedziele, a ze stolicy Sri Lanki do Warszawy w poniedziałki, czwartki i soboty. Podróż będzie trwała 9 godzin.

Jak powiedział prezes PLL LOT Rafał Milczarski, przewoźnik zdecydował się na uruchomienie połączenia ze względu na duży potencjał tego kierunku. Rocznie między Europą a Kolombo podróżuje prawie 2 miliony osób – podkreślił.

W tym roku PLL LOT rozpocznie obsługę bezpośrednich połączeń z Warszawy do Miami, New Dehli, a także z Wilna i Budapesztu na lotnisko London City. Niedawno przewoźnik ogłosił też nowe połączenia z Budapesztu do Bukaresztu i Brukseli.

LOT w ubiegłym roku przewiózł ponad 8,9 milionów pasażerów. To o 2 miliony więcej niż rok wcześniej. W tym roku polski przewoźnik planuje przewieźć 10 milionów pasażerów.

źródło: TTG

 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics