Szczyt Trump-Kim wzmacnia rangę Wietnamu
Aktualnosci Azja Wietnam

Szczyt Trump-Kim wzmacnia rangę Wietnamu

Podobnie jak Singapur skorzystał ogromnej promocji w świecie jako gospodarz historycznego spotkania prezydenta USA Donalda Trumpa z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Un w czerwcu 2018 roku, także przedstawiciele wietnamskiego sektor turystycznego przewidują  boom w biznesie jaki nastąpi po drugim szczycie Trump-Kim w tę środę i czwartek (27 i 28 lutego 2019 roku).

Jeff Redl, dyrektor zarządzający w Diethelm Travel Vietnam, powiedział: „Podobnie jak APEC 2017 w Danang, obecne spotkanie przywódców udowodni światowym ekspertom z branży MICE i eventów, że Wietnam jest w stanie zorganizować ważne i duże wydarzenia.”

Linh Le, dyrektor zarządzający grupy ASIA DMC, również z zadowoleniem przyjęła spotkanie, mówiąc, że wpłynie ono pozytywnie na wizerunek Wietnamu na arenie międzynarodowej. Le powiedziała, że „spotkanie pozycjonuje Hanoi jako potencjalnego gracza dla ważnych spotkań i wydarzeń w przyszłości, zaś stolica Wietnamu staje się coraz popularniejszym miejsce światowych wydarzeń.”

Pham Ha, założyciel i dyrektor generalny Luxury Travel Vietnam, przewiduje wzrost liczby odwiedzających z USA po historycznym wydarzeniu. Wietnamscy przewoźnicy, którzy niedawno otrzymali zielone światło przez Federalną Administrację Lotnictwa na loty do USA, oczekują na uruchomienie stałych połączeń lotniczych pomiędzy USA i Wietnamem.

Ha dodał: „Jeśli linie lotnicze lecą bezpośrednio do i ze Stanów Zjednoczonych, będziemy tam otrzymywać więcej rezerwacji. Spodziewamy się większej liczby przyjazdów do Wietnamu, zarówno w branży MICE jak i wypoczynkowej po jutrzejszych spotkaniach obu prezydentów w naszej stolicy. ”

Redl powiedział, że podpisanie umowy umocni Hanoi w centrum przełomowej chwili. „Nie mogę sobie wyobrazić, jak pozytywne będzie to, jeśli obie strony sfinalizują i podpiszą umowę. To będzie niesamowite dla całego świata i historyczne dla Hanoi. ”

W tym samym czasie Khiri Travel wykorzystuje szczyt jako narzędzie promujące atrakcje w Hanoi. Wydał osiem zalecanych działań Hanoi, aby pomóc Trump’owi i Kim’owi odpocząć po spotkaniu, w tym wizytę w restauracji Bun Cha na ulicy Le Van Huu, gdzie prezydent Obama i Anthony Bourdain jedli makaron i pili piwo.

Jednocześnie w czasie, gdy kraj przygotowuje się na głośne spotkanie, zgłaszane są opóźnienia w otrzymywaniu wiz na lotnisku w Hanoi i oczekuje się, że potrwają do 2 marca.

źródło: TTG Asia

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics