Costa Cruises prezentuje nowy statek i otwiera nowe przedstawicielstwo w Polsce
Aktualnosci BIZNES

Costa Cruises prezentuje nowy statek i otwiera nowe przedstawicielstwo w Polsce

Costa Cruises, należąca do grupy Costa Crociere S.p.A, największy europejski armator wycieczkowy z siedzibą w Genui, od stycznia 2020 r. jest reprezentowana w Polsce przez firmę Travel Advance. Zadaniem agencji jest realizacja działań PR oraz obsługa mediów społecznościowych w Polsce.

Przez ponad 70 lat liniowce Costa Cruises pływają po morzach świata, oferując najbardziej zróżnicowany wybór rejsów wycieczkowych. Firma od lat jest synonimem włoskiej tradycji, stylu i najwyższej klasy włoskiego designu.  

Każdego roku statki Costa dają możliwość odwiedzenia ponad 250 destynacji, pływając po wodach europejskich: Morzu Śródziemnym, Bałtyckim i skandynawskich fiordach, oraz w innych regionach świata: na Karaibach, w Ameryce Południowej, na Bliskim i Dalekim Wschodzie, na wodach Oceanu Indyjskiego czy w Zatoce Perskiej. W ofercie Costa Cruises są także rejsy transatlantyckie oraz dookoła świata. Costa Cruises posiada największą flotę wśród armatorów z Europy i Chin. Obecnie obejmuje ona 29 jednostek, w tym najnowszy i największy flagowy liniowiec Costa Smeralda, który wypłynął w swą pierwszą podróż 21 grudnia 2019 r. 

COSTA SMERALDA – WŁOSKI STYL, NOWA GENERACJA 

Costa Smeralda to drugi na świecie i pierwszy we flocie Costa Cruises statek napędzany skroplonym gazem ziemnym (LNG) czyli najczystszym paliwem kopalnym. Użycie gazu jako paliwa eliminuje całą emisję dwutlenku siarki i pyłu zawieszonego oraz znacząco wpływa na zmniejszenie emisji tlenków azotu i dwutlenku węgla, zarówno podczas rejsu, jak i postoju w porcie. Nazwa statku nawiązuje do jednego z najpiękniejszych miejsc na Sardynii (Costa Smeralda oznacza Szmaragdowe Wybrzeże). 

Na pokładzie Costa Smeralda znajduje się łącznie 2612 kabin mieszkalnych: 28 apartamentów, 106 kabin tarasowych, 1522 kabin balkonowych, 168 kabin z widokiem na ocean oraz 788 kabin wewnętrznych. 

Na nowym flagowym liniowcu Costa Cruises czeka wiele niespodzianek. Na pokładzie znajduje się muzeum CoDe – Costa Design Collection Museum o powierzchni 400 m2, teatr, kasyno, klub jazzowy, Piazza di Spagna – schody nawiązujące do Schodów Hiszpańskich w Rzymie, biegnące przez trzy pokłady, skierowane w stronę rufy oraz Passeggiata Volare – panoramiczny chodnik umieszczony nad pokładem na wysokości 65 metrów. Costa Smeralda to nie tylko uczta dla oczu, ale także uczta dla podniebienia: na pokładzie znajduje się 16 restauracji, w których panuje przyjazna atmosfera i w których można spróbować najlepsze tradycyjne dania kuchni włoskiej.

Do dyspozycji gości jest także centrum spa Sole Mio, wyposażone m.in. w łaźnię turecką, grotę śnieżną i solną oraz 16 gabinetów zabiegowych, ponadto cztery baseny, w tym jeden kryty ze słoną wodą, AcquaPark ze zjeżdżalniami, centrum fitness, kluby dla dzieci oraz wielofunkcyjne boisko sportowe z widokiem na morze. 

Costa Smeralda pływa przez cały rok. Tygoddniowe rejsy (sb-sb) w sezonie wakacyjnym przebiegają na trasie Savona-Marsylia-Barcelona-Palma de Mallorca-Cagliari-Civitavecchia, natomiast zimą w sezonie 2020/21 przystanek w Cagliari będzie zastąpiony cumowaniem w Palermo.

źródło: Travel Advance

 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: