Aktualnosci Transport Transport

Wizz Air stawia na rozwój w Polsce. 4 nowe trasy.

Warszawa, 3 sierpnia 2022: linia lotnicza Wizz Air ogłosiła dzisiaj umieszczenie 9. samolotu na Lotnisku Chopina w Warszawie. Do floty dołączy nowy samolot z rodziny Airbus A321, co umożliwi uruchomienie 4 nowych tras z Warszawy to Akaby w Jordanii, Wenecji we Włoszech, Walencji i Bilbao w Hiszpanii. Nowe niskokosztowe trasy są dostępne już w sprzedaży na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem mobilnej aplikacji.

Wizz Air rozpoczął swoją działalność w Warszawie w sierpniu 2004 roku i przewiózł dotychczas 18 milionów pasażerów. Uwzględniając dzisiejsze ogłoszenie, flota Wizz Air będzie składać się z 9 nowoczesnych maszyn typu Airbus, a z 4 nowymi trasami – przewoźnik oferuje obecnie 58 trasy do 24 krajów z Lotniska Chopina. 

Wizz Air realizuje loty z wykorzystaniem wydajnych, światowej klasy silników i samolotów, co jest kluczowe dla niskiej emisji. Linia dysponuje jedną z najmłodszych flot w Europie – średni wiek samolotu wynosi nieco ponad 4,5 roku i nadal będzie zmniejszał się do 3 lat i 6 miesięcy w 2024 roku, a następnie do 3 lat i 2 miesięcy w 2026 roku.

Ślad środowiskowy pasażera podróżującego z Wizz Air to średnio 57,2 gr na pasażera/kilometr  (przed COVID). Jeśli wszystkie linie lotnicze byłyby równie efektywne jak Wizz Air, wówczas emisja CO2 europejskiej branży lotniczej zmalałaby natychmiast o 34%. Poza tym Wizz Air nie lata samolotami z połowicznym obłożeniem, nie posiada klasy business i realizuje wyłącznie bezpośrednie połączenia. 

Powyższe wyniki są spowodowane świadomą dbałością Wizz Air o zrównoważony rozwój. To również pozwala przewoźnikowi rozbudowywać zespół – do końca dekady linia potroi swoją wielkość, zatrudniając 20 000 pracowników i dysponując flotą składającą się z 500 samolotów. W pierwszych pięciu miesiącach 2022 roku przewoźnik zatrudnił ponad 1000 członków personelu pokładowego i 400 pilotów, znacząco przyczyniając się tym samym do odbudowy sektora lotniczego.

Wizz Air stale prowadzi rekrutację pracowników do bazy w Warszawie. Kolejne spotkania odbędą się 5 i 18 sierpnia 2022 roku. Więcej informacji znajduje się tutaj: REKRUTACJA W WARSZAWIE

Evelin Jeckel, Network Officer w Wizz Air powiedziała: – Z radością ogłaszamy rozwój naszej siatki połączeń z Polski dodając 9. samolot do naszej bazy na Lotnisku Chopina. Umieszczenie nowego samolotu umożliwia nam również uruchomienie kolejnych połączeń z Warszawy. Tym razem są to następujące kierunki:  Akaba w Jordanii, Wenecja we Włoszech oraz Walencja i Bilbao w Hiszpanii.  Wierzymy, że ultraniskokosztowe taryfy Wizz Air i atrakcyjne miejsca w siatce połączeń ułatwią podróże lotnicze wszystkim pasażerom, a także pomogą im realizować plany fascynujących wypraw i odkrywania świata. Serdecznie zapraszamy Państwa na pokład WIZZ. 

NAJNOWSZE TRASY WIZZ AIR Z WARSZAWY

TRASA DNI DATA ROZPOCZĘCIA Ceny od**
WARSZAWA-AKABA wtorek, sobota 13 grudnia 2022 119 PLN
WARSZAWA-WENECJA MARCO POLO środa, niedziela 14 grudnia 2022 119 PLN
WARSZAWA-WALENCJA poniedziałek, piątek 12 grudnia 2022 239 PLN
WARSZAWA-BILBAO wtorek, sobota 28 marca 2023 239 PLN

ZMIANA CZĘSTOTLIWOŚCI LOTÓW 

TRASA ZMIANA
WARSZAWA-BARCELONA EL PRAT 5 -> 7
WARSZAWA-MALAGA 3 -> 4
WARSZAWA-KUTAISI 4 -> 7
WARSZAWA-BAZYLEA-MILUZA-FRYBURG 2 -> 3
WARSZAWA – ALICANTE 2 -> 3

* Na podstawie oceny Sustainalytics Rating.

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics