PLL LOT przedłuża i rozszerza umowę o zarządzanie komponentami z Embraerem 
Aktualnosci Polska Transport

 PLL LOT przedłuża i rozszerza umowę o zarządzanie komponentami z Embraerem 

PLL LOT i Embraer odnawiają i rozszerzają program zarządzania samolotami i komponentami (tzw. pool) obejmujący flotę Embraerów LOT-u. Umowa na wsparcie obejmie łącznie 44 samoloty LOT-u i ponad 300 podzespołów. Rozszerzenie umowy zostało ogłoszone podczas Farnborough International Airshow 2022. 

Polskie Linie Lotnicze LOT były pierwszym przewoźnikiem, który wprowadził do swojej floty serię „E-Jetów”, produkowaną przez brazylijskiego Embraera. Obecnie LOT jest jedyną linią lotniczą, która obsługuje wszystkie cztery warianty tych maszyn: 21 Embraerów 170 i 175 oraz 23 Embraery 190 i 195. Pierwszą umowę poolową z producentem LOT podpisał w 2012 r. 

Program ten był kluczowy dla zwiększenia dostępności floty LOT-u, gwarantując wydajność i konkurencyjne warunki, pozwalając LOTowi skupić się na codziennej obsłudze samolotów. Rozszerzenie tej umowy wpisuje się w strategię rozwoju floty LOT-u. Elastyczność i prawdziwe partnerstwo to podstawa naszej wieloletniej współpracy z Embraerem – mówi Maciej Wilk, Członek Zarządu ds. operacyjnych PLL LOT. 

Najlepszym docenieniem usług posprzedażowych zapewnianych przez Embraera, jest odnowienie i rozszerzenie istniejącego kontraktu na obsługę floty klienta – mówi Johann Bordais, prezes i dyrektor generalny Embraer Services & Support – „Wiemy, że musimy ciężko pracować, aby utrzymać wysokie standardy wsparcia, nie tylko oferując najlepsze usługi na rynku, ale także spełniać oczekiwania naszych klientów, ponieważ „pool” jest integralną częścią strategii rozwoju usług i wsparcia Embraer”. 

Program poolowy Embraera został wdrożony, by umożliwić liniom lotniczym zminimalizowanie początkowych inwestycji w materiały o wysokiej wartości podlegające naprawie i wymianom. Umowa pozwala także na wykorzystanie wiedzy technicznej Embraera i rozległej sieci dostawców dla komponentów. Rezultatem dla przewoźników są znaczne oszczędności na kosztach napraw i utrzymania sprzętu oraz redukcja powierzchni magazynowej przy jednoczesnym zapewnieniu gwarantowanego poziomu efektywności floty. 

źródło: LOT.COM

zdjęcie tytułowe: Embraer 190, lot.com

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: