LOT otwiera nowe bezpośrednie połączenie między Polską a Kazachstanem
Aktualnosci Transport

LOT otwiera nowe bezpośrednie połączenie między Polską a Kazachstanem

Polskie Linie Lotnicze LOT otwierają nowe bezpośrednie połączenie między Polską a Kazachstanem. Pierwszy lot z Warszawy do Astany – nowoczesnej stolicy kraju, gospodarza prestiżowej wystawy światowej Expo 2017, zaplanowany jest na 8 maja 2017 r. Trasa będzie obsługiwana nowymi samolotami Boeing 737-800 NG. W swoim komunikacie PLL LOT informuje, że połączenie będzie docelowo obsługiwane najnowocześniejszym samolotem wąskokadłubowym, Boeingiem 737 MAX 8.

„Kazachstan jest ważnym partnerem dla Polski  – przez ostatnie lata Astana stała się jedną z najważniejszych azjatyckich stolic, ważnym ośrodkiem biznesowym i nowoczesnym, imponującym miastem dla wszystkich odwiedzających. Jestem przekonany, że bezpośrednie połączenie LOT-u pozwoli na zacieśnienie współpracy zarówno gospodarczej jak i kulturalnej czy turystycznej. Liczymy, że coraz więcej pasażerów z Kazachstanu zdecyduje się odwiedzić Polskę, jak również coraz więcej Polaków zdecyduje się odwiedzić ekscytujący kraj, jakim z pewnością jest Kazachstan”, powiedział Rafał Milczarski, prezes PLL LOT.

Wg informacji przewoźnika połączenie z Warszawy do Astany zostało zaplanowane cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Lot z Polski do Kazachstanu zajmie około 5 godzin, z Warszawy samoloty będą startowały o godz. 22.50.  Lądowanie w Astanie przewidziane jest następnego dnia, o godz. 7.45 czasu lokalnego. Ceny biletów rozpoczynają się od ok. 1600 zł. Rejsy powrotne do Warszawy przewidziane są we wtorki, czwartki, soboty i niedziele – start o godzinie 13:00 i lądowanie w Warszawie o 14:15 czasu lokalnego. (TC)

fot. Jacek Bonczek

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics