Emirates zaprezentują ulepszony salon pokładowy A380 na ITB w Berlinie
Transport

Emirates zaprezentują ulepszony salon pokładowy A380 na ITB w Berlinie

Linie Emirates wprowadzają w tym roku szereg nowych produktów i udogodnień na pokładzie samolotów Airbus A380 i Boeing 777. Wielomilionowy program modernizacyjny obejmuje nowy salon pokładowy flagowego samolotu przewoźnika – Airbusa A380.

„Salon pokładowy A380 cieszy się niezwykłą popularnością wśród naszych pasażerów i stał się wizytówką samolotów Emirates. Podróżujący doceniają możliwość rozprostowania nóg i porozmawiania ze współpasażerami w przytulnym, a jednocześnie eleganckim salonie” powiedział Sir Tim Clark, prezes linii Emirates. „Odkąd salon zadebiutował w 2008 roku, systematycznie wprowadzamy drobne ulepszenia na podstawie opinii klientów, zwiększając przestrzeń, w której pasażerowie mogą spędzać razem czas. Przy jego najnowszej odsłonie inspirowaliśmy się kajutami prywatnych jachtów. Wśród wielu starannie przemyślanych innowacji, zapewniliśmy naszym pasażerom m.in. większą strefę wypoczynkową i swobodną atmosferę jeszcze bardziej zachęcającą do rozmów i korzystania z jego oferty” dodał Sir Clark.

Nowy salon pokładowy A380 Emirates po raz pierwszy zostanie zaprezentowany na stoisku Emirates Infinite Possibilities podczas targów ITB w Berlinie, jednej z największych imprez branży turystycznej na świecie. Obecnie trwa jego instalacja na pokładzie jednego z nowych Airbusów A380 w zakładach producenta, a pasażerowie będą mogli skorzystać z niego po raz pierwszy w lipcu tego roku.

Salon pokładowy w A380 Emirates, fot. Emirates

Nowości w salonie pokładowym A380 Emirates

W nowym salonie pokładowym A380 Emirates nie zabraknie charakterystycznego baru w kształcie podkowy, jednocześnie znajdzie się w nim więcej przestrzeni do siedzenia dzięki nowemu układowi miejsc wzdłuż okien po obu stronach baru. Inspirowane kajutami jachtów strefy wypoczynkowe zostaną wyposażone w stoliki przy oknie. Nowy salon pomieści łącznie do 26 pasażerów jednocześnie, zapewniając 8 miejsc siedzących.

Swobodniejszą atmosferę stworzy nowy wystrój salonu. Kabina i miejsca siedzące będą miały jaśniejszy, szampański kolor, przełamany elementami wykończeniowymi z ciemnego, polerowanego na wysoki połysk drewna.

Ponadto przewoźnik wprowadzi dźwiękoszczelne zasłony odgradzające salon od pozostałych kabin, dodatkowe regulowane oświetlenie, nowe rolety wyposażone w lampy LED z możliwością ściemniania oraz subwoofery zapewniające dźwięk przestrzenny. W salonie znajduje się również 55-calowy ekran LCD, na którym pasażerowie będą mogli śledzić aktualne informacje dotyczące lotu, a także najnowsze wiadomości i wydarzenia sportowe na żywo.

Salon pokładowy znajduje się we wszystkich 93 samolotach A380 Emirates. Tak jak poprzednio zostanie on ulokowany na górnym pokładzie samolotu, gdzie będą mogli korzystać z niego pasażerowie klasy pierwszej i biznes.

Wykwintne alkohole serwowane na pokładzie A380 Emirates, fot. Emirates

W salonie pokładowym na pasażerów czekają wykwintne przekąski, starannie dobrane wina z całego świata i limitowana edycja wysokoprocentowych alkoholi, a także przyrządzane przez barmana drinki własnej receptury.

Oprócz salonu pokładowego, samolot A380 Emirates słynie z najlepszych wśród przewoźników kabin prywatnych i pryszniców Shower Spa w klasie pierwszej, luksusowych, rozkładanych do pozycji leżącej foteli wyposażonych w podręczny barek, przestronnych i cichych kabin, dostępu do bezprzewodowego Internetu na pokładzie oraz wielokrotnie nagradzanego systemu rozrywki pokładowej ice Digital Widescreen, który oferuje ponad 2 500 kanałów z filmami, programami telewizyjnymi, muzyką i podcastami.

Samoloty A380 Emirates wykonują loty do 46 miast na pięciu kontynentach. Przewoźnik jest największym operatorem A380 na świecie – w jego flocie znajdują się 93 dwupokładowe maszyny, a 49 kolejnych oczekuje na dostawę. O popularności samolotu świadczy fakt, że od 2008 roku na jego pokładzie linie Emirates przewiozły blisko 70 milionów pasażerów.

Więcej informacji o samolocie A380 Emirates znajduje się tutaj. (TC)

Źródło: Emirates

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics