Australia i Oceania Miejsca Nowa Zelandia Wideo

Kamperem przez Nową Zelandię – odcinek 1

Według mitologii Maorysów, pierwszych mieszkańców tego lądu, tutaj dokonały się główne akty stworzenia świata! Nowa Zelandia zasiedlona została w X-XIV w. przez mieszkańców Polinezji – przodków Maorysów. Dla świata wyspy nowozelandzkie odkrył holenderski żeglarz Abel Tasman, a ich wnętrze badał w latach James Cook. Obecnie jest w pełni niepodległym krajem posiadającym status członka brytyjskiej Wspólnoty Narodów.

Osobliwością Nowej Zelandii jest niespotykana nigdzie indziej fauna i flora: 75 % występujących tu gatunków roślin stanowią endemity. To także zapierające dech w piersiach krajobrazy, które nie zostały jeszcze zmienione przez człowieka. Wspaniałe łańcuchy górskie, po których do woli można chodzić i podziwiać najwspanialsze na świecie widoki.

Nowa Zelandia słynie również z piaszczystych plaż ze złotym piaskiem. Z jednej strony omywane są przez turkusowe wody oceanu, z drugiej otoczone przepięknymi równinami, lodowcami oraz wiecznie zielonymi lasami podzwrotnikowymi. Na wyspie znaleźć można czynne wulkany, gorące źródła, gejzery oraz niezwykłe jeziora niespotykane w innych częściach świata  jeziora.

Żeby podziwiać te cuda nie musicie wydawać majątku!. Wystarczy wynajęcie kampera na miejscu i możecie udać się w dowolnym kierunku, spać praktycznie wszędzie oraz icieszyć się niesamowitą, dziewiczą naturą.

Zapraszamy na film przygotowany przez dzielnych reporterów z Fly4Free.pl

Zobaczcie te cuda sami na własne oczy!

(TC)

 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics