Festiwal Fajerwerków na Malcie
Aktualnosci LIFESTYLE Malta

Festiwal Fajerwerków na Malcie

  1. edycja Międzynarodowego Festiwalu Fajerwerków na Malcie już wkrótce. Międzynarodowy Festiwal Fajerwerków na Malcie to wydarzenie organizowane przez Maltańską Organizację Turystyczną, odbywające się nieprzerwanie od 2001 roku. Tegoroczna, 21. edycja rozpocznie się 20 kwietnia 2022 roku i potrwa do końca miesiąca. Początkowo rozpoczęcie festiwalu było zaplanowane na 17 kwietnia, jednak w związku z
    niekorzystnymi warunkami pogodowymi, które mogły zagrażać bezpieczeństwu uczestników podjęto decyzję o przełożeniu daty rozpoczęcia imprezy o kilka dni.

Tradycyjne maltańskie pokazy fajerwerków stanowiące główną atrakcję festiwalu to bardzo złożone widowiska pirotechniczne. Są one przygotowywane przez lokalne firmy pirotechniczne, wykorzystujące talent i zdolności rzemieślnicze, których nie da się zastąpić fajerwerkami produkowanymi na masową skalę, pochodzącymi z importu.

Tematem przewodnim tegorocznego festiwalu są nieżyjące już międzynarodowe sławy muzyczne, m.in. Aretha Franklin, Michael Jackson, Amy Winehouse czy Freddie Mercury. Wszystkie pokazy będą prezentowane od strony morza, co uatrakcyjni formę widowiska.

Daty i miejsca pokazów:

 20 kwietnia 2022 r. – Ghadira Bay, Mellieha
 22 kwietnia 2022 r. – Ingraw Area, Mellieha
 23 kwietnia 2022 r. – Hondoq Bay, Gozo
 26 kwietnia 2022 r. – Marsascala
 29 kwietnia 2022 r. – Mqabba
 30 kwietnia 2022 r. – Wielki Port, Valetta
 30 kwietnia 2022 r. – Malta Ground Fireworks Festival we Florianie, organizowany przez władze lokalne we Florianie i MTA

Wszystkie bieżące informacje, w tym dotyczące organizacji ruchu i transportu publicznego oraz zamykania dróg będą publikowane na oficjalnej stronie wydarzenia: www.facebook.com/maltafireworks.

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: