Hotel Regis San Francisco zmienia oblicze
Aktualnosci Ameryka Hotele

Hotel Regis San Francisco zmienia oblicze

Nowy projekt kultowego hotelu przyciaga współczesnego podróżnika, prezentując słynne dziedzictwo sztuki i kultury St. Regis. Pięciogwiazdkowy hotel z San Francisco, znany z redefiniowania luksusowej gościnności,  poinformował, że niedawno zakończył elegancką aktualizację wyglądu swoich pokoi gościnnych, sal konferencyjnych, holu i baru w ramach przeprojektowania wnętrz. Oprócz nowych elementów projektowych obejmujących całą nieruchomość, przestrzeń została zmieniona tak, aby obejmowała dynamiczną nową restaurację, która ma zostać otwarta wiosną 2022 roku.

St. Regis San Francisco, usytuowany w 40-piętrowym zabytku architektonicznym zaprojektowanym przez Skidmore, Owings & Merrill, wniósł do miasta słynną elegancję St. Regis, kiedy został otwarty w 2005 roku. Ten luksusowy hotel z 260 pokojami jest jednym z najbardziej znanych nieruchomości na świecie i od dawna jest rozpoznawany ze względu na idealną lokalizację, usługi na zamówienie, wykwintną kolekcję dzieł sztuki i ponadczasową elegancję.

„St. Regis San Francisco szczyci się tym, że wyprzedza konkurencję, a przeprojektowane wnętrza potwierdzają jego pozycję jako jednej z najbardziej skoncentrowanych na sztuce i wzornictwie obiektów na świecie” – powiedział Roger Huldi, dyrektor generalny hotelu. „Cieszymy się, że goście mogą doświadczyć świeżych wnętrz, nowej atmosfery i pięknej sztuki”.

Położony w dzielnicy SoMa w San Francisco i uważany za klejnot koronny korytarza kulturowego Yerba Buena, The St. Regis San Francisco to najlepszy hotel dla entuzjastów sztuki i kultury. Muzeum Diaspory Afrykańskiej (MoAD) znajduje się na parterze nieruchomości, a SFMOMA, Yerba Buena Center for the Arts, Union Square, Oracle Park, Chase Center, Ferry Building Marketplace, Contemporary Jewish Museum i Moscone Convention Center a więcej znajduje się w blokach posesji.

Reimagined St. Regis Bar tworzy przyjazną atmosferę, która jest uosobieniem luksusu Północnej Kalifornii, z bogatymi teksturami i miękkimi metalicznymi elementami, które oddają hołd wyjątkowym widokom miasta. Wielokrotnie nagradzana londyńska firma projektowa Blacksheep nasyciła przestrzeń kolorową, żywą i stylową osobowością, która ma urzekać wyobraźnię zarówno podróżników, jak i mieszkańców. Charakterystyka regionu, od falistych wzgórz miasta i linii kolejek linowych po pasma górskie i spokojne krajobrazy Doliny Napa, była podstawą projektu Blacksheep.

Bar i jadalnia z oknami sięgającymi od podłogi do sufitu wpuszczają delikatne, naturalne światło i tworzą oprawę dynamicznych scen ulicznych. Projekt przemawia do miejsca, w którym technologia i design łączą się z historyczną architekturą i pozostałościami minionej epoki, z wzorami i liniami wskazującymi na inżynierskie osiągnięcia z przeszłości i wskazującymi na późniejsze wcielenie miasta jako nowoczesnego centrum technologicznego. Paleta kolorów błękitów Pacyfiku i ciepłych pasteli przywodzi na myśl wschody i zachody słońca nad zatoką.

Nastrój jest lekki w głównym barze, gdzie rozległa mosiężna krata inspirowana kultowymi liniami wózków miejskich wznosi się nad tylnym barem, tworząc serię pięknie oświetlonych pudełek wystawowych i pływających szklanych półek. Podświetlone tło baru, widoczne przez duże okna, jest pomysłowo umieszczone, aby przyciągnąć wzrok gości w salonie i przyciągnąć przechodniów. Ciemnozieloną i zakurzoną różoworóżową tapicerkę uzupełniają ostro zarysowane czarne nogi mebli. Niestandardowe stoły z rzeźbionymi kamiennymi podstawami i mosiężnymi detalami dodają współczesnego akcentu nowoczesnej atmosferze noir, ze śladami przeszłości sugerowanymi przez wyrafinowane kształty i młyny baru.

Zgodnie ze słynną hotelową kolekcją dzieł sztuki, odświeżony projekt integruje nowe elementy w recepcji, barze i jadalniach. W recepcji obraz Randy’ego Hibberda zatytułowany „Samotność” przedstawia abstrakcyjne miasto położone w San Francisco. Złote akcenty przedstawiają ślady złotego światła słonecznego odbijającego się od zatoki.

Zespół Blacksheep ozdobił recepcję ożywiającymi akcentami, takimi jak charakterystyczny współczesny żyrandol, metalowe detale i zakrzywione ramy dekoracyjnej instalacji ściennej, która odzwierciedla szerokie formy głównego baru. Kameralne siedzenie zachęca do rozmowy. W jadalni marzycielski krajobraz zatytułowany „Mountain Mist” autorstwa Janie Rochfort odzwierciedla wyjątkowy styl akwareli, bogate oliwkowe zielenie i jaśniejsze róże, które oddają płynne kolory zachodu słońca odbijającego się od wzgórz San Francisco. Podobnie jak dzieła sztuki w recepcji, obraz Rochforta ilustruje wyraźne poczucie miejsca, od mglistej mgły po solidną otaczającą geografię, która przyczynia się do charakterystycznego charakteru San Francisco.

Nowo odświeżone, ultraluksusowe pokoje i apartamenty utrzymane są w nowoczesnym wyrafinowaniu i bogatej spuściźnie, które są cechami charakterystycznymi każdego adresu St. Regis, jednocześnie oddając niepowtarzalnego ducha innowacyjności, bogatą historię i naturalne piękno San Francisco.

Chapi Chapo Design z siedzibą w Toronto, znana, multidyscyplinarna firma projektowa, której zleceniodawcy odegrali kluczową rolę w pierwotnym projekcie hotelu, nasyciła pokoje i apartamenty nową energią, wykorzystując nowe, niestandardowe meble, dostępne wyłącznie w hotelu, oraz przemyślany wybór palety kolorów i materiały. Zagłówki, ozdobione bogatą skórzaną boazerią, sugerującą wnętrze luksusowego samochodu sportowego, są wyposażone w gniazdka zasilające wyrafinowane technologiczne ulepszenia. Miękkie krzywizny pokrycia ściennego subtelnie nawiązują do kultowych wzgórz i dolin San Francisco, podczas gdy wspaniałe panoramy Kalifornii, uchwycone przez fotografa krajobrazu Ansela Adamsa, są widoczne przez warstwowe przydymione szkło biurka.

Na cześć kalifornijskiej gorączki złota z 1849 roku, która umieściła San Francisco na mapie, paleta kolorów srebra, miedzi i żelaza dodaje ponętnego blasku atmosferze pokoi. Te subtelne nawiązania do historii San Francisco są równoważone przez charakterystyczne, niestandardowe aplikacje grafiki komputerowej 3D stworzone przez Christo Sabę. Dzieło Saby oddaje hołd innowacyjnemu duchowi San Francisco dzięki subtelnym wizualizacjom dawnych luminarzy i dzisiejszych gigantów branży technologicznej.

Poza pokojami i apartamentami, the projekt autorstwa Chapi Chapo wzbogacił również 15 000 stóp kwadratowych przestrzeni konferencyjnych i eventowych The St. Regis San Francisco, tworząc wyrafinowane, ale przystępne przestrzenie zaprojektowane w celu ułatwienia rozmów i współpracy. Zarówno przestrzenie spotkań i wydarzeń, jak i nowy bar zaprojektowano tak, aby goście czuli poczucie przynależności, niezależnie od tego, czy odwiedzają miasto po raz pierwszy, czy też są długoletnimi mieszkańcami San Francisco.

Aby uzyskać więcej informacji o The St. Regis San Francisco, kliknij tutaj.

O St. Regis San Francisco

St. Regis San Francisco został otwarty w listopadzie 2005 roku, wprowadzając nowy wymiar luksusu, bezkompromisowej obsługi i ponadczasowej elegancji do miasta San Francisco. 40-piętrowy budynek, zaprojektowany przez Skidmore, Owings & Merrill, obejmuje 102 prywatne rezydencje wznoszące się o 19 pięter ponad 260-pokojowy hotel St. Regis. Od legendarnej obsługi lokaja, „precyzyjnej” opieki nad gośćmi i nienagannego szkolenia personelu po luksusowe udogodnienia i wystrój wnętrz autorstwa Chapi Chapo z Toronto, The St. Regis San Francisco zapewnia niezrównane wrażenia gości. St. Regis San Francisco znajduje się przy 125 Third Street.

zdjęcie: marriott.com

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics