SINGAPORE AIRLINES uruchomią technologię w standardzie NDC na rynku polskim
Aktualnosci BIZNES Transport

SINGAPORE AIRLINES uruchomią technologię w standardzie NDC na rynku polskim

Od 1 września br. Singapurskie Linie Lotnicze SINGAPORE AIRLINES – SIA uruchomią technologię w standardzie NDC na rynku polskim.
Od tego momentu zacznie też obowiązywać dopłata dystrybucyjna za wszystkie rezerwacje lotnicze wystawione w formacie EDIFACT za pośrednictwem tradycyjnych, globalnych systemów dystrybucji (GDS)
.

W maju 2018 roku Singapurskie Linie Lotnicze wprowadziły program partnerski SIA KrisConnect, ułatwiający zainteresowanym partnerom handlowym dostęp do informacji oraz funkcji, a także zapoznający ich z nowymi możliwościami rozwiązań technologicznych na platformach cyfrowych linii SIA.

Program SIA KrisConnect wykorzystuje technologię API – w tym opracowane w branży lotniczej standardy transmisji danych NDC (New Didstribution Capability) – umożliwiającą szybką i bezproblemową oraz spójną dystrybucję najbardziej aktualnej oferty i informacji linii SINGAPORE AIRLINES do zainteresowanych partnerów handlowych.

W tej chwili dostęp do technologii SIA NDC może być realizowany poprzez 4. rozwiązania:

  • bezpośredniego połączenia z systemem linii SIA;
  • przy użyciu dowolnego Partnera Technicznego / Agregatora;
  • za pośrednictwem rejestracji w wybranym systemie rezerwacyjnym GDS;
  • za pośrednictwem systemu linii SIA AGENT 360 – portalu internetowego dedykowanego dla agentów sprzedaży linii SIA.

Wszystkie 4. opcje zapewnią użytkownikom nie tylko łatwy i wszechstronny dostęp do oferty i funkcji SIA NDC, ale także połączenie z lokalnym systemem rozliczeń IATA BSP.

Wraz z rozpoczęciem technologii NDC na rynku polskim, tj. od 1 września br., linie SINGAPORE AIRLINES wprowadzą  dopłatę dystrybucyjną w wysokości 12,00 USD za każdy bilet wystawiony w formacie EDIFACT za pośrednictwem systemów dystrybucji GDS.

Rezerwacje i bilety lotnicze wystawione w technologii NDC nie będą podlegały dopłacie dystrybucyjnej

Linie SINGAPORE AIRLINES będą ściśle współpracować z zainteresowanymi agentami i parterami handlowymi w celu zapewnienia im pełnego wsparcia i bezproblemowego wdrożenia oraz włączenia do programu SIA KrisConnect.

Do 5 marca br. agenci na rynku polskim otrzymają szczegółowe informacje na temat programu SIA KrisConnect oraz wprowadzanej dopłaty dystrybucyjnej.

Generalnym Agentem Sprzedaży (GSA) SINGAPORE AIRLINES w Polsce jest firma GIERET Sp. z .o.o.

 

źródło:

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics