Nowa polityka Departamentu Stanu USA dotycząca ostrzegania przed podróżami
Aktualnosci Ameryka podróże

Nowa polityka Departamentu Stanu USA dotycząca ostrzegania przed podróżami

Nowa polityka Departamentu Stanu USA dotycząca ostrzegania przed podróżami to dobra wiadomość dla światowej turystyki. Departament Stanu USA ogłosił właśnie, w jaki sposób będzie współpracować z amerykańskim Centrum Kontroli Chorób (CDC) w sprawie dostosowania amerykańskich rekomendacji dotyczących podróży do innych krajów w odniesieniu do COVID i innych zagrożeń dla zdrowia. Ned Price, rzecznik Departamentu Stanu USA, wyjaśnił dzisiaj: „Być może widzieliście wczoraj, że CDC ogłosiło zmiany w swoim systemie powiadomień o zdrowiu w czasie podróży COVID-19. W Departamencie Stanu ponownie oceniliśmy również, w jaki sposób względy związane z COVID-19 wpływają na poziom naszych porad dotyczących podróży dla obywateli USA.

Od przyszłego tygodnia poziomy doradztwa Departamentu Stanu dotyczące podróży nie będą już automatycznie korelować z poziomem powiadomienia dotyczącego zdrowia w podróży CDC COVID-19.

Jeśli jednak CDC podniesie kraj do poziomu 4 w odniesieniu do COVID-19 lub jeśli ograniczenia związane z COVID-19 grożą pozostawieniem, izolacją lub w inny sposób poważnym wpływem na obywateli USA, zostanie również podniesione zalecenie Departamentu Stanu dotyczące podróży dla tego kraju do poziomu 4 lub nie podróżuj.

Zaktualizowane ramy znacznie zmniejszą poziom – liczbę porad dotyczących podróży na poziomie 4 i wierzymy, że pomogą one obywatelom USA w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji dotyczących bezpieczeństwa podróży międzynarodowych w tym czasie.

Zachęcamy obywateli USA planujących podróże międzynarodowe tego lata lub w innym czasie do sprawdzenia daty ważności paszportu. Działaj teraz, aby odnowić lub złożyć wniosek po raz pierwszy. Należy pamiętać, że wiele krajów wymaga, aby paszporty miały co najmniej sześciomiesięczny okres ważności do wjazdu. Jak ostrzegaliśmy, rutynowe przetwarzanie paszportu może zająć od 8 do 11 tygodni.

Zachęcamy również obywateli USA do pozostawania w kontakcie z nami za pośrednictwem travel.state.gov i naszych kont w mediach społecznościowych @travel.gov oraz do zarejestrowania się w programie Smart Traveller Enrollment Program, czyli STEP, w celu otrzymywania na czas powiadomień o zmieniających się warunkach BHP .

Światowa Sieć Turystyki sprzeciwiła się łączeniu ostrzeżeń dotyczących podróży z innymi krajami tylko w przypadku zagrożeń związanych z COVID-19. WTN od początku epidemii COVID argumentowało, że powinny istnieć dwie różne sekcje ostrzegawcze, aby uniknąć nieporozumień. Czasami Departament Stanu USA w ostrzeżeniach dotyczących podróży traktował Niemcy na równi z Koreą Północną, co wydawało się nierozsądne.

Dostosowania dokonane przez Departament Stanu USA są pierwszym, od dawna spóźnionym krokiem i pomogą międzynarodowej branży turystycznej w generowaniu interesów z amerykańskimi podróżnikami.

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics