Jak wybrać najlepszy bagaż na wakacyjną podróż?
Aktualnosci podróże Poradnik

Jak wybrać najlepszy bagaż na wakacyjną podróż?

Kilka dni przed zaplanowanym urlopem zaczynamy pakowanie. Przeglądamy szafę w poszukiwaniu, tego co zamierzamy zabrać ze sobą i obmyślamy plan pakowania. Często największym problemem nie jest to, co spakować, tylko jaki bagaż wybrać, by pomieścił wszystko, co chcemy, ale też był funkcjonalny? Eksperci marki Pacsafe podpowiadają.

Trwałość, pojemność, zwrotność, użyteczność i bezpieczeństwo to pięć głównych czynników, jakimi należy kierować się przy wyborze idealnego bagażu. Jednak zanim wybierzemy ten właściwy dla nas, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie „Dokąd jedziemy?”, „Na jak długo?” i „Jaki środek transportu wybieramy?”

Bezpieczeństwo

Kolejną rzeczą do przemyślenia przy wyborze najlepszej torby podróżnej jest to, czy istnieje jakakolwiek wbudowana ochrona na cenne przedmioty. Wspomnieliśmy już o potrzebach przy przewożeniu sprzętu fotograficznego i innej cennej elektroniki, ale są również zabezpieczenia, które pomogą w ochronie przed złodziejami, jak te, które posiadają niektóre produkty, np. Pacsafe. Zamki błyskawiczne, zapobiegające przypadkowemu rozsunięciu i odporne na przebicie, materiał uniemożliwiający przecięcie lub specjalne paski, które mogą zakotwiczyć torbę lub walizkę przypinając ją do nieruchomego obiektu – to wszystko właściwości antykradzieżowych bagaży Pacsafe, które zapewnią ci spokój i komfort w trakcie podróży.

Trwałość

Walizka z twardą „skorupą” czy materiałowa? Jak przewieść drogi sprzęt, by nie uległ zniszczeniu? Jak długo walizka będzie w dobrym stanie? To kluczowe pytania, jeśli chodzi o wybór bagażu. Dla tych, którym zależy na ochronie jeżeli każdy kilogram ma dla nas znaczenie.

Pojemność

Wielkość torby determinuje, to co możemy w nią zmieścić, a to natomiast wpływa na jej wagę. Szczególnie ma to znaczenie w przypadku lotu samolotem, gdzie mamy ścisłe ograniczenia kilogramowe.
Bagaż 45 litrów odpowiedni na:
– Podróż do ciepłego klimatu na 5-7 dni, kiedy nie musimy zabierać ze sobą płaszczy, swetrów i ciężkich butów.
– Weekendowy wypad, czyli tzw. „city break” do chłodnego klimatu, gdzie obecnie jest późna jesień lub zima. Potrzebujemy ciepłych ubrań, swetrów, t-shirtów i kilku par długich spodni.
Bagaż 45-80 litrów odpowiedni na:
– Ponad tygodniową podróż do regionu z chłodną pogodą.
– Ponad dwa tygodnie jeśli wybieramy się w podróż do ciepłego rejonu i zabieramy lekkie rzeczy.
Bagaż 80-100 litrów odpowiedni na:
– Miesięczną podróż w każdym klimacie.
– Dwa tygodnie, jeśli ubieramy się na zimową porę roku.
– Miesiąc w przypadku gorącego klimatu.

Użyteczność

Dodatkowe kieszenie do sortowania przedmiotów, przedziały pomagające rozdzielić w trakcie podróży czystą odzież od zabrudzonej, paski kompresyjne, które pomagają dopasować torbę. To tylko kilka dodatkowych funkcji znajdujących się w dobrym bagażu. Przed jego zakupem dokładnie zastanów się, jakie elementy są ci niezbędne, bo każdy rodzaj podróży może wymagać innych potrzeb.

autor: Angelika Waszkiewicz

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics