Polacy marzą o egzotyce na raty: TOP 5 ulubionych kierunków
Aktualnosci Business podróże Poradnik

Polacy marzą o egzotyce na raty: TOP 5 ulubionych kierunków

W czerwcu wystartowała platforma Flymobile.pl, która jako pierwsza w Polsce umożliwia zakup biletów lotniczych na raty. Jej eksperci sprawdzili, o jakich kierunkach marzą Polacy, gdy nie muszą martwić się wysoką ceną biletów lotniczych, dzięki rozłożeniu jej na wygodne płatności miesięczne. Jak pokazuje analiza, dominuje egzotyka.

  • Od lipca podróżni z Polski mogą skorzystać z rat 0% na Flymobile.pl

Według danych GUS za 2018 rok, wzrasta liczba zagranicznych podroży mieszkańców Polski – w stosunku do 2017 wzrosła ona o 6,6%. Podróżni coraz chętniej planują wyjazdy, także te dalekie. Na liście najczęściej wyszukiwanych kierunków na raty zdecydowanie przoduje Bangkok – świetny punkt wypadowy do odkrywania Azji. To właśnie do Tajlandii najchętniej planowali podróże pierwsi użytkownicy Flymble. W rankingu najpopularniejszych miejsc znalazły się również indonezyjskie Bali (#4), tropikalne Malediwy (#5) czy Sydney i Zanzibar zamykające ranking.

Jak widać, mając możliwość rozłożenia kosztów biletu na miesięczne płatności, Polacy chętnie planują dalekie i egzotyczne podróże. Szczególnie, że to właśnie ceny połączeń są często największą barierą finansową – jak pokazują dane platformy, ceny lotów wahają się w granicach 2500 do nawet 4000 złotych, podczas gdy koszty życia na miejscu są często porównywalne lub mniejsze od tych w Polsce. Przykładowo, dzienny budżet na wyjazd do Tajlandii jest o 15% niższy niż dla turystycznego pobytu w Warszawie. Jeszcze atrakcyjniejszych cen pobytu można spodziewać się na Bali i Malediwach – są one prawie o jedną trzecią niższe niż w stolicy Polski, a na Zanzibarze już niemal o połowę (-45%).

Najpopularniejsze kierunki, do których loty Polacy chcą kupić na raty i średnie koszty na miejscu

Lp. Miejscowość Średni dzienny koszt pobytu Średni dzienny koszt zakwaterowania (hostel / hotel dla 1 os.) Średni dzienny koszt wyżywienia % vs. średni dzienny koszt pobytu w Warszawie
1. Bangkok, Tajlandia 271,36 PLN 152,64 PLN 59,36 PLN 85%
2. Lanzarote, Hiszpania 546,96 PLN 322,24 PLN 144,16 PLN 172%
3. Denpasar, Indonezja 233,20 PLN 135,68 PLN 67,84 PLN 73%
4. Male, Malediwy 220,48 PLN 156,88 PLN 50,88 PLN 69%
5. Sydney, Australia 508,80 PLN 309,52 PLN 114,48 PLN 160%
5. Zanzibar, Tanzania 173,84 PLN 80,56 PLN 55,12 PLN 55%

A kto jest najbardziej zainteresowany usługą Flymobile, czyli rozłożeniem kosztów lotu na raty? Najliczniejszą grupą użytkowników platformy są osoby w wieku od 18 do 34 lat, wśród których przeważają mężczyźni (58%) – nieznacznie częściej niż kobiety (42%) rozważają oni kupienie wymarzonych lotów i opłacenie ich w miesięcznych ratach.

Jak komentują Vincent Hus i Henry Wynaendts, założyciele Flymble: „Rozłożenie ceny lotu na wygodne płatności miesięczne z pewnością pozwoli podróżnym zamortyzować koszty dalekich wyjazdów. Co więcej, w lipcu rozpoczął się pierwszy okres promocyjny na Flymble.pl – oprocentowanie rat wynosi teraz 0%, jest to więc świetna okazja, aby zacząć planować kolejne wyjazdy. Mamy nadzieję, że dzięki atrakcyjnej ofercie każdy będzie miał szansę zrealizować swoje podróżnicze marzenia”.

?utm_source=travelcompass.pl&utm

Dane

Lista TOP 5 najpopularniejszych kierunków powstała w oparciu o wyszukiwania w serwisie Flymobile.pl w czerwcu 2019. Średnie ceny na miejscu zostały podane w oparciu o dane dostępne w serwisie budgetyourtrip.com oraz numbeo.com z dnia 1.07.2019. Wszystkie ceny zostały podane jedynie orientacyjnie.

Dane dotyczące liczby zagranicznych podróży Polaków w 2018 roku pochodzą ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki i są dostępne pod adresem:

https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/badania-rynku-turystycz/8446,PODSTAWOWE-DANE-STATYSTYCZNE-TURYSTYKA-W-ROKU-2018.html

O Flymble

Flymble to platforma oferująca zakup biletów lotniczych na raty. Usługa powstała z inicjatywy grupy przyjaciół – podróżników, innowatorów i miłośników życia z odważną wizją podróży przyszłości. Dzięki współpracy z PayU, zaufanym dostawcą usług płatniczych dla e-biznesu, Flymble gwarantuje bezpieczne i przejrzyste transakcje i pozwala spełniać nawet najśmielsze wakacyjne plany.

Firma istnieje od 2018 roku, kiedy wystartowała w Wielkiej Brytanii, a od czerwca 2019 roku jest dostępna także w Polsce. Więcej informacji można znaleźć na stronie flymble.pl.

źródło: materiały prasowe, fot. arch. redakcji

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics