Zaktualizowane zasady wjazdu do Hiszpanii
Aktualnosci Hiszpania Poradnik zdrowie

Zaktualizowane zasady wjazdu do Hiszpanii

Zaktualizowane zasady wjazdu do Hiszpanii w terminie 27 września – 3 października dla podróżnych z Polski. Od tego poniedziałku, 27 września Polska trafia na listę krajów ryzyka. Lista aktualizowana jest raz w tygodniu przez Ministerstwo Zdrowia Hiszpanii, które bierze pod uwagę kryteria zgodnie z zaleceniem Rady Europy 2020/1475 i jego modyfikacją.

W związku z powyższym, wszystkie osoby podróżujące z Polski do Hiszpanii drogą powietrzną lub morską musza okazać jeden z niżej wymienionych dokumentów.

a) Certyfikat szczepienia, wystawiony przez właściwe władze kraju pochodzenia po 14 dniach od daty podania ostatniej dawki z pełnego harmonogramu szczepień. Akceptowane są szczepionki zatwierdzone przez Europejską Agencję Leków lub te, które przeszły procedurę awaryjną Światowej Organizacji Zdrowia.

b) Negatywny wynik testu, który wskazuje na negatywny wynik próby diagnostycznej aktywnej infekcji COVID-19. Akceptowane są testy PCR lub podobne (typu NAAT), wykonane nie wcześniej niż 72 godziny przed wjazdem do Hiszpanii oraz testy antygenowe z listy Komisji Europejskiej  (https://covid-19-diagnostics.jrc.ec.europa.eu/devices) wykonane nie wcześniej niż 48 godzin przed wjazdem do Hiszpanii.

c) Świadectwo przebytej choroby COVID-19 wydane przez autoryzowaną jednostkę minimum 11 dni po realizacji pierwszej pozytywnej próby diagnostycznej typu NAAT (PCR, TMA, LAMP i podobne). Ważność tego świadectwa upływa po 180 dniach od daty pobrania tej próbki.

Certyfikaty szczepień, testy oraz świadectwa przebytej choroby muszą być w języku hiszpańskim, angielskim, francuskim lub niemieckim. W innym wypadku muszą być przetłumaczone na język hiszpański przez tłumacza przysięgłego. Akceptowane będą Unijne Certyfikaty COVID.

Ponadto, wszyscy pasażerowie, którzy przybywają do Hiszpanii drogą lotniczą lub morską, włącznie z tymi w tranzycie do innych krajów, muszą jeszcze przed wylotem (najlepiej 48 godzin przed podróżą) wypełnić formularz kontroli sanitarnej dostępny na stronie www.spth.gob.es, lub w aplikacji “Spain Travel Health” (SpTH), dostępnej w systemie Android oraz iOS. Po wypełnieniu formularza SpTH wygeneruje się unikatowy kod QR, który podróżny okazuje przed wejściem na pokład samolotu i później w punkcie kontroli na lotnisku w Hiszpanii.

Pasażerowie mający mniej niż 12 lat nie muszą posiadać w.w. certyfikatów, ale muszą mieć kod QR uzyskany po wypełnieniu formularza sanitarnego SpTH.

Wszystkie informacje dot. warunków wjazdu do Hiszpanii znajdują się na stronie https://travelsafe.spain.info/pl/

Planujesz podróż do Hiszpanii?

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics