Targi Lato i Regionalia już w ten weekend!
Aktualnosci Polska

Targi Lato i Regionalia już w ten weekend!

Mimo chłodnej wiosny w Warszawie znajdzie się miejsce, gdzie przez najbliższe trzy dni będzie można poczuć zapach lata. Już jutro rozpoczną się 22. Targi Turystyki i Wypoczynku Lato 2017 oraz 6. Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia 2017. Odwiedzjący Centrum Targowo-Kongresowe przy ul. Marsa 56c wybiorą się w podróż po najpiękniejszych rejonach Polski oraz poznają ofertę zagranicznych wyjazdów. Inspiracją do zaplanowania wyjątkowego urlopu będą również spotkania ze znanymi podróżnikami, dziennikarzami oraz blogerami, którzy opowiedzą o wrażeniach z wojaży.

 Oba wydarzenia to okazja zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i miłośników podróży, by ciekawie spędzić czas. Urlopowicze odkryją niezwykłe zakątki Polski i znajdą w jednym miejscu wszystko, co niezbędne do zorganizowania udanego urlopu czy krótszego odpoczynku. Targowi goście skosztują też regionalnych potraw i będą mogli zrobić ekologiczne zakupy.

Branżowe spotkania

Tragi Lato to również czas rozmów profesjonalistów z sektora turystycznego. W piątek podczas konferencji pt. „Lato 2017 – czy turystyka wyjazdowa sięgnie po nowy rekord?” zostaną zaprezentowane aktualne ratingi biur podróży, będzie więc okazja do oceny stanu branży turystyki wyjazdowej w przeddzień rozpoczęcia sezonu. Z kolei w sobotę reprezentanci Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi będą rozmawiać z przedstawicielami branży turystycznej o integracji środowiska turystyki wiejskiej i agroturystyki.

Podróże małe i duże na każdą kieszeń

Targi Lato to wyjątkowy kiermasz pomysłów na wakacje, a wiele ofert dostępnych będzie w promocyjnych cenach. Wśród wystawców znajdą się biura podróży, hotele, sanatoria, ośrodki spa, pensjonaty, schroniska czy gospodarstwa agroturystyczne. Zwiedzający odbędą wędrówkę po Polsce, w trakcie której poznają ciekawe atrakcje turystyczne: skanseny, zabytki techniki, zespoły miejskie czy rezerwaty przyrody. W swoje rejony zaproszą reprezentanci m.in. województwa dolnośląskiego, lubelskiego, lubuskiego, świętokrzyskiego, pomorskiego, podkarpackiego, podlaskiego oraz zachodniopomorskiego.

Prezentowane propozycje obejmą turystykę aktywną, która przeniesie uczestników na trasy rowerowe, konne, kajakowe, a nawet w podniebne przestworza, jak i spokojny wypoczynek na łonie natury. Wystawcy zabiorą najmłodszych do parku rozrywki w Zatorlandzie, młodzież do westernowego miasteczka w Żorach, a pasjonatów historii w podróż szlakami mazurskich fortyfikacji i frontu wschodniego I wojny światowej.

Inspiracji do wyjazdów dostarczą także zagraniczni wystawcy. Urlop nad morzem zaproponują sąsiedzi z Litwy i Ukrainy oraz przedstawiciele Chorwacji. Alternatywę w postaci uzdrawiających kąpieli w basenach termalnych przedstawią Węgrzy, a wyjątkową ofertę wellness – Czesi. Miłośnikom dalszych wypraw czas poświecą goście z Kuby oraz Dominikany.

 Mazowsze

Regionem partnerskim Targów 1)Lato jest Mazowsze, które oficjalnie zainauguruje letni sezon turystyczny. Wśród scenicznych atrakcji znajdą się występy iluzjonisty, akrobacje rowerowe Piotra Bielaka, kurs pierwszej pomocy oraz animacje dla najmłodszych. Kluczowym punktem programu będzie pokaz kulinarny wraz z degustacją dań regionalnych prowadzony przez Roberta Sowę, znanego i cenionego szefa kuchni. Przy stoisku Mazowsza przygotowana zostanie strefa rekreacji, gdzie poza okazją do odpoczynku na leżakach przeprowadzone zostaną liczne konkursy dla dzieci i dorosłych. Przedstawiciele regionu zachęcą też do krótkich aktywnych wyjazdów oraz zaprezentują dwa najnowsze przewodniki: „Mazowsze w 24h” i „Mazowsze z biegiem Wisły”.

 Rodzinny i bezpieczny weekend

Wizyta w Centrum Targowo-Kongresowym dostarczy niezapomnianych wrażeń. Dzieci będą mogły wziąć udział w animacjach tanecznych szkoły Egurrola Dance Studio oraz posłuchać żeglarskich piosenek w wykonaniu prawdziwego pirata na stoisku Sztorm Grupy. Dorośli oraz wielbiciele aktywnego stylu życia świetnie poczują się na targowej wyspie „Aktywne Wakacje”, pełnej sportowych inspiracji. W tym miejscu zaprezentowany zostanie profesjonalny sprzęt oraz różnorodne sporty, m.in.: surfing, wake czy deskorolka. Wspólną rozrywkę dla całych rodzin zapewnią krótkie seanse z efektami specjalnymi w postaci wiatru, baniek mydlanych, chlapania czy łaskotania w Mobilnym Kinie 7D.

Ważną atrakcję targów stanowić będzie piknik „Bezpieczne Wakacje”, gdzie poprzez wspólną zabawę dzieci poznają zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Na stanowisku edukacyjnym na pociechy czekać będzie szereg tematycznych niespodzianek: krzyżówek, rebusów, kolorowanek, konkursów wiedzy oraz konkurencji sprawnościowych. Dla nieco starszych przygotowane zostanie Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego, w którym rowerzyści pod okiem Straży Miejskiej sprawdzą swoją wiedzę i umiejętności z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach. Ponadto przeprowadzony zostanie pokaz pierwszej pomocy i obsługi defibrylatora AED, urządzenia służącego do przywrócenia czynności życiowych.

 Hit Lata i Sztormiaki 2017

Dla uczestników Targów Lato przewidziane są konkursy z nagrodami. Osoby, które zagłosują na „Hit Lata”, czyli najciekawszą ofertę wystawcy oraz wymyślą najlepsze hasło promujące Targi Lato, wygrają nagrodę niespodziankę. Z kolei wystawca, który otrzyma najwięcej głosów dostanie statuetkę oraz dyplom. Formularz konkursowy będzie można pobrać i wypełnić w holu targowym już od pierwszego dnia targów.

 

Kolejny konkurs, w którym do wygrania będzie Turnus Półkolonii Żeglarskich Sztormiaki 2017, odbędzie się na stoisku Sztorm Grupy. Aby wziąć udział w losowaniu należy odwiedzić stronę www.sztormgrupa.pl i zapoznać się z ofertą firmy, a następnie wpisać prawidłową odpowiedź na kuponie konkursowym.

 Ciekawe spotkania z podróżnikami

Goście Targów Lato spotkają się z miłośnikami niezwykłych wypraw: podróżnikami, dziennikarzami oraz blogerami. O swojej pasji do podróżowania, które w życiu kocha najbardziej, opowie Beata Pawlikowska. Jarosław Kuźniar zabierze uczestników poza ogólnodostępne szlaki. Monika Witkowska zdradzi sposoby na tanie podróżowanie oraz podpowie jak nocować za darmo i gdzie jeść za przysłowiowe grosze. Z kolei najmłodszy z podróżników, Szymon Radzimierski, opowie swoim fanom jak przetrwał 7-dniowy trekking w krainie orangutanów.

Kulinarne emocje

Podczas targów odbędą się dwa konkursy kulinarne, nad którymi pieczę sprawować będą znani szefowie kuchni. Kuba Korczak, organizator II Mistrzostw Kulinarnych im. Hanny Szymanderskiej, przekona zwiedzających do zaskakujących połączeń smakowych z wykorzystaniem najlepszych polskich produktów. Z kolei Artur Świerżewski, który poprowadzi „Smaki Dziczyzny 2017”, zaprezentuje kuchnię myśliwską.

Smaki regionów

Wystawcy Targów Regionalia kusić będą regionalnymi przysmakami i trunkami z różnych części Polski i świata. Na stoiskach dostępne będą tradycyjne wędliny i wyroby mięsne, mleczarskie, ciasta, wina oraz miody. Osoby przywiązujące wagę do zdrowego żywienia zainteresuje stoisko Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, którego przedstawiciele udzielą wartościowych informacji o europejskich systemach jakości żywności: Chronionej Nazwie Pochodzenia, Chronionego Oznaczenia Geograficznego i Gwarantowanej Tradycyjnej Specjalności.

 Patronaty

Patronat honorowy nad targami objęli: Krzysztof Jurgiel – minister rolnictwa i rozwoju wsi, Dawid Lasek – podsekretarz w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Marek Olszewski – prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego oraz Paweł Niewiadomski – prezes Polskiej Izby Turystyki.

 Informacje praktyczne

Targi Lato i Regionalia odbędą się w Centrum Targowo-Kongresowym przy ul. Marsa 56c w Warszawie. W piątek wydarzenia będą otwarte w godzinach 10.00-17.00, w sobotę 10.00-18.00 i w niedzielę 10.00-16.00. Wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.targilato.pl oraz www.regionalia.com.pl. (TC)

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics