Austria – Jezioro Traunsee i magia wzgórz
Aktualnosci Austria Europa Miejsca

Austria – Jezioro Traunsee i magia wzgórz

Jeżeli wydaje się Wam, że ziemia spotyka się z niebem, a palcami możesz dotknąć jego błękitu, to bez cienia wątpliwości musisz znajdować się w pobliżu jeziora Traunsee. Co to znaczy? Oznacza to, że każdy miłośnik wędrówki i sportów wodnych znajdzie tu dla siebie miejsce. Czego chcieć więcej?

Jezioro Traunsee, fot. Barbara Seyr

Góry czy jezioro? Region Traunsee to miejsce dla ludzi, którzy lubią wyruszyć na wędrówkę i korzystać z wodnych atrakcji. Już od 1 maja startuje akcja „Hütten-Wander(S)pass 2017/18”. Na szlakach do wędrówek i wspinaczek można nie tylko zażywać świeżego powietrza ale również… polować na stemple! W tym roku zabawa przygotowana została także z myślą o dzieciach. Na mecie każdej wycieczki – niezależnie czy prowadzi ona przez przyjazne rodzinom brzegi jezior, czy strome, wymagające zbocza dla alpejskich wyjadaczy – na gości czekają sympatyczni gospodarze, serwujący regionalne specjały.

Wędrówki w okolicy jez. Traunsee, fot. Karl-Heinz Ruber

Czy po wyczerpującej wędrówce można wyobrazić sobie coś lepszego niż odświeżający skok do wody w kąpielisku „Bräuwiese”? Wodnej przyjemności zażyć można również termach Altmünster lub miejskich łaźniach w Gmunden, gdzie na gości czekają nie tylko trampoliny i zjeżdżalnie ale również strefa SPA. Uwaga!: Traunsee to nie tylko kąpiele! Żeglowanie, nurkowanie, narty wodne, wakeboard, surfing, paddling i wiele więcej – żadne inne jezioro w Austrii nie dysponuje równie szeroką ofertą sportów wodnych dla dzieci i dorosłych.

Wohne atrakcje, fot. OT

Mnóstwo przeżyć czeka także wokół gór Grünberg i Gmundnerberg. Grünberg kusi bogatą ofertą spędzania czasu wolnego: letnim torem saneczkowym, placami zabaw, parkami linowymi i siecią szlaków wędrówkowych, zapewniając szereg wrażeń całej rodzinie. W odróżnieniu do zorientowanego na aktywny wypoczynek i zabawę Grünberg, Gmundnerberg przygotowało ofertę „slow”, umożliwiającą spokojny i relaksujący wypoczynek. 11 umiarkowanie szalonych i prowokujących atrakcji dostarcza odwiedzającym mnóstwa radości. Wszystkie oznaczone są literą G: jak „G-lassen”, „G-Nuss” oder „G-gangen”.

Region posiada ponadto wiele zróżnicowanych miejsc noclegowych – w 4-gwiazdkowych hotelach, stadninach koni i gospodarstwach agroturystycznych – spełniając tym samym wszelkie oczekiwania przyjezdnych.

Zabierz rodzinę do Traunsee – ciesz się przepięknym krajobrazem i delektuj wyjątkowymi chwilami. (TC)

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics