Portugalia jest bezpieczna i otwarta dla turystów
podróże Poradnik Portugalia zdrowie

Portugalia jest bezpieczna i otwarta dla turystów

Portugalia pozostaje w rankingach najlepszym turystycznym miejscem na świecie. Obecnie jest przygotowana i otwarta na przyjęcie zagranicznych turystów.

W tej chwili sytuacja w kraju rozwija się bardzo pozytywnie, a większość terytorium kraju od 1 lipca, podlega minimalnym ograniczeniom nałożonym na ludność. Kraj jest otwarty a sytuacja w praktyce nie rożni się za bardzo od Polski. Do Portugalii można swobodnie przylecieć (w tej chwili z Polski z przesiadką), nie ma kwarantanny czy testów. Wyjątkiem jest Madera i Azory gdzie testy nadal obowiązują.

FAKTY

Od początku maja, kraj odnotował znaczną poprawę w zakresie:

▪ Liczby hospitalizacji : -50% (było 968, a obecnie 436);

▪ Hospitalizacji na oddziałach intensywnej opieki (OIOM) : -70% (było 172  a jest 67 przy ilości ponad 700 łóżek OIOM na całym terytorium);

▪ Liczby zgonów : -70% (ze średniej 15-20 dziennie wzrosła do około jednej trzeciej tej wartości dzisiaj (3,57, jeśli wziąć pod uwagę średnią z ostatnich 7 dni);

▪ Liczby aktywnych zachorowań: -50% (na początku maja wynosiła 24 065, ale w tej chwili jest to około połowa, tj. 12 484).

Portugalia zwiększyła ilość testów. Jest szóstym krajem w Europie pod względem liczby testów. Wykonano już ich ponad 1,1 miliona, czyli u więcej niż 10% populacji.

NOWE PROCEDURY W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA

Ostatnio uznano za niezbędne zastosowanie specjalnych zasad na obrzeżach Lizbony, takie jak zamknięcie niektórych obiektów handlowych o 20.00 i zakaz zgromadzeń więcej niż 10 osób. Jednak hotele, restauracje, supermarkety i hipermarkety, służba zdrowia, stacje benzynowe i obiekty sportowe zachowują normalne godziny otwarcia. To samo dotyczy wszystkich muzeów, obiektów kultury itp. Nie ma również ograniczeń w przemieszczaniu się mieszkańców lub turystów, a cały transport jest w pełni sprawny. W Lizbonie nie ma nakazu izolacji ani kwarantanny.

Chirurgiczne wręcz stosowanie tych zasad jest częścią działań i procedur, które Portugalia podjęła od początku kryzysu i które umożliwiły wzorową kontrolę nad postępem pandemii. Środki te pozwalają również na pełne otwarcie wszystkich obiektów turystycznych i kulturalnych, zapewniając osobom, które chcą odwiedzić region lizboński i kraj niezbędne bezpieczeństwo.

Pozostałe najbardziej turystyczne regiony w kraju (Algarve, Madera, Porto i Północ ) kontynuują ciągłą redukcję przypadków, podczas gdy inne regiony (Azory, Alentejo, Centro) są coraz częściej w kręgu zainteresowań turystów krajowych i zagranicznych.

Portugalia jest trzecim najbezpieczniejszym krajem na świecie (Global Peace Index 2020). Cały sektor, od firm prywatnych po różnych przedstawicieli sektora publicznego, jest przygotowany, aby wznowić działalność spełniając wszystkie wymogi higieny i bezpieczeństwa i zyskując maksymalne zaufanie odwiedzających.

Decydujące było stworzenie znaku Clean & Safe. Już ponad 17 000 firm sektora turysyki otrzymało znak Clean & Safe. Informacje o tych firmach można znaleźć za pośrednictwem platformy – portugalcleanandsafe.com . Jest ona dostępna w dwóch językach (portugalskim i angielskim), gromadzi informacje o wszystkich uczestniczących firmach, pozwalając turystom wybierać pod kątem zgodności z warunkami sanitarnymi. W ramach tej inicjatywy zapewniono również szkolenia dla ponad 20 000 osób.

Znaczenie tego projektu dla wznowienia krajowej działalności turystycznej było ogromne. W konsekwencji Portugalia otrzymała zaproszenie od  WTO (Światowej Organizacji Turystyki) do przedstawienia na światowym zgromadzeniu organizacji dobrych praktyk sektora na tym etapie. Portugalia była pierwszym kierunkiem w Europie, który otrzymał znak „TravelSafe ” przyznany przez WTTC ( World Travel & Tourism Council ).

Ponowne otwieranie połączeń lotniczych między Portugalią a innymi europejskimi krajami odbywa się stopniowo. W perspektywie krótkoterminowej, w lipcu oczekuje się powrotu do 45% tras lotniczych sprzed pandemii i około 60% w sierpniu.

PORTUGALIA POZOSTAJE NAJLEPSZYM MIEJSCEM TURYSTYCZNYM NA ŚWIECIE

Portugalia, najlepszy kierunek na świecie,  pozostaje autentyczna, różnorodna, atrakcyjna i bezpieczna. Jest otwarta i przygotowana na przyjęcie gości i turystów, krajowych i zagranicznych.

Utrzymuje cel i zobowiązanie, by dobrze gościć, szanować różnice i dziś, bardziej niż kiedykolwiek, zagwarantować wszystkim, że mogą podróżować po kraju bezpiecznie i pewnie.

Wszystkie przydatne informacje można znaleźć na stronie VisitPortugal.com, która jest stale aktualizowana o wskazówki i sugestie dotyczące podróży i turystyki w Portugalii.

CZYTAJ TAKŻE

Największe atrakcje przyrodnicze Portugalii

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics