Aktualnosci LIFESTYLE

Gwiazdy Hollywood przyjeżdżają do Polski!

„Ferrari”, „Lee” oraz „Granica Mroku” startują w konkursie głównym EnergaCAMERIMAGE. Gwiazdy Hollywood zapowiedziały swój przyjazd do Polski! Na rozpoczynającym się jutro festiwalu filmowym EnergaCAMERIMAGE o główną nagrodę powalczą trzy filmy: „Ferrari” z Adamem Driverem, „Granica Mroku” („Black Flies”) z Seanem Pennem oraz „Lee” z Kate Winslet. Tegorocznymi gośćmi festiwalu będą Adam Driver i Sean Penn.


„Ferrari” z Adamem Driverem

Dwukrotnie nominowany do Oscara Adam Driver w najbliższy weekend przyjedzie do Torunia, aby odebrać Nagrodę Specjaln± EnergaCAMERIMAGE dla Aktora. WeĽmie też udział w pierwszym w Polsce pokazie swojego najnowszego filmu: „Ferrari” w reżyserii Michaela Manna. Gościem festiwalu będzie też autor zdjęć, Erik Messerschmidt, wybitny operator filmowy, laureat Oscara 2021.

O czym opowiada „Ferrari”?

Były kierowca rajdowy Enzo Ferrari (Adam Driver) jest w najtrudniejszym momencie życia. Firma, któr± od 10 lat buduje wraz z piękną żoną Laurą (Penelope Cruz) stoi u progu bankructwa. Na szczęśliwym dotąd życiu rodzinnym tragicznym cieniem kładzie się śmierć syna. W tej sytuacji Enzo decyduje się postawić wszystko na jedną kartę i wzi±ć udział w jednym z najtrudniejszych wyścigów na świecie. Liczącym ponad 1500 kilometrów rajdzie przez całe Włochy, znanym jako Mille Miglia. Zwycięstwo to szansa na ocalenie firmy. Przegrana oznacza stratę wszystkiego.

Film w kinach od 29 grudnia 2023 r.


„Granica Mroku” z Seanem Pennem

Dwukrotny zdobywca Oscara Sean Penn również przyjedzie do Torunia, by promować dwa filmy: swój dokument o wojnie w Ukrainie oraz film fabularny „Granica Mroku” (tyt. oryg. „Black Flies”), w którym gra główną rolę. Recenzenci porównują ten tytuł do „Taksówkarza” Martina Scorsese. Twierdzą, że to jeden z najlepszych filmów pokazywanych ostatnio w Cannes. Dodatkowo promocję „Granicy Mroku” podczas festiwalu wspierać będą autor zdjęć, David Ungaro oraz reżyser, Jean-Stephane Sauvaire.

Film w kinach: rok 2024 r.

O czym opowiada „Granica Mroku”  Poczatkujący ratownik medyczny Ollie Cross (Tye Sheridan) przemierza nowojorskie ulice u boku zmęczonego życiem weterana Gene’a Rutkovsky’ego (Sean Penn). Każda noc to zejęcie do kolejnego kręgu piekła, w którym uzależnieni, ubodzy, umierający czekają na pomoc, która nie zawsze przychodzi na czas. Ollie poddany zostaje najtrudniejszej próbie, testując granice swojego człowieczeństwa w sytuacjach, w których w jego rękach znajduje się ludzkie życie. Widzi świat tak mroczny i zepsuty, że trzeba wielkiej siły by nie osunść się w otchłań szaleństwa. Jest świadkiem podłości tych, którzy powinni być prawi i wielkoduszności tych, którym w życiu pozostała już tylko nadzieja. Gdy pewnej nocy jego mentor Rutkovsky podejmuje szokującą decyzję, Ollie musi dokonać wyboru, który zaważy na całym jego życiu.


„Lee” z Kate Winslet

W filmie „Lee” główną rolę zagrała laureatka Oscara, Kate Winslet. W pierwszych recenzjach wielu krytyków zwraca uwagę na fantastyczne zdjęcia Pawła Edelmana, jednego z najwybitniejszych operatorów na świecie, współtwórcy m.in. oscarowego „Pianisty”. To właśnie Edelman i reżyserka Ellen Kuras uświetnia swoją obecnością pierwszy w Polsce pokaz filmu „Lee”. 

O czym opowiada „Lee” z Kate Winslet?

Jest rok 1938. Lee Miller (Kate Winslet), wzięta modelka i muza artystów, próbuje swych sił jako fotografka. W świecie zdominowanym przez mężczyzn codziennie musi udowadniać swoją wartość. Nie chce zajmować się jedynie modą i fotografowaniem pięknych wnętrz. Ma wielki talent do wydobywania w obrazach prawdy o ludzkim życiu, do nawi±zywania niezwykłego porozumienia z bohaterami swoich fotografii, szczególnie kobietami. Gdy Europa pogr±ża się w koszmarze II wojny światowej, Miller nie chce oglądać jej z bezpiecznej odległości. Wyrusza na front, by jako korespondentka wojenna brytyjskiego „Vogue’a” pokazać światu tragiczny prawdę o ludzkim wymiarze wojny. Jako jedna z pierwszych fotografów widzi z bliska poświęcenie żołnierzy, cierpienie cywilów i koszmar niemieckich obozów koncentracyjnych.

Film w kinach: rok 2024.


Źródło: Monolith Films

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics