Hongkong łagodzi politykę wizową
Aktualnosci Azja

Hongkong łagodzi politykę wizową

Hongkong łagodzi politykę wizową dla przyjezdnych z Wietnamu, Nepalu i Laosu.

Władze planują umożliwić wjazd do Hongkongu dla mieszkańców Wietnamu, Nepalu i Laosu, które zamierzają studiować i pracować na ośmiu publicznych uniwersytetach. Ta inicjatywa jest częścią szerszego programu mającego na celu przyciągnięcie do Hongkongu utalentowanych imigrantów.

Hongkong wprowadził nową politykę wizową dla wietnamskich gości, umożliwiającą im otrzymanie wiz wielokrotnego wjazdu ważnych przez dwa lata. Zgodnie z tymi zasadami wietnamscy turyści lub osoby podróżujące służbowo mogą przebywać na terenie Hongkongu przez maksymalnie 14 dni w ramach jednego wjazdu.

Aby się do tego zakwalifikować, wietnamscy goście muszą spełniać określone kryteria, takie jak przynajmiej trzykrotny wyjazd za granicę do dwóch różnych krajów w ciągu ostatnich trzech lat jak też praca lub szkolenie w Hongkongu w ciągu ostatnich dwóch lat. Stanowi to odejście od dotychczasowej polityki dotyczącej wiz jednorazowego wjazdu.

Wietnamskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyraziło zdecydowane poparcie dla nowej polityki wizowej Hongkongu, uznając ją za niezwykle cenną dla partnerstwa gospodarczego między Wietnamem a Hongkongiem. Podkreśla się fakt, że ​​uproszczone zasady wizowe przyniosłyby praktyczne korzyści obu krajom, z korzyścią dla ich obywateli i przedsiębiorstw.

Wietnam zwrócił się już wcześniej do swoich partnerów, w tym Hongkongu, o złagodzenie polityki wizowej dla swoich obywateli w celu promowania handlu, podróży i wymiany międzyludzkiej, wzmacniając w ten sposób przyjazne stosunki i współpracę między Wietnamem a jego partnerami międzynarodowymi.

źródło: materiały prasowe, zdjęcie: arch. redakcji

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics