Zimowy Festiwal Loi Krathong w Tajlandii
Aktualnosci Azja Kultura LIFESTYLE Tajlandia

Zimowy Festiwal Loi Krathong w Tajlandii

Wydarzenie Festiwal Loi Krathong odbywające się w dniach 24–28 listopada na kanale Phadung Krung Kasem w Bangkoku oznacza początek Zimowego Festiwalu Kolorowego Bangkoku. To jeden z najstarszych i najbardziej kolorowych festiwali w Tajlandii, zapraszający także do poznania urokliwych tradycji Chiang Mai, Roi Et, Samut Songkhram, Sukhothai, zorganizowane przez Urząd Turystyki Tajlandii (TAT).

Loi Krathong obchodzony jest w Tajlandii co roku podczas pełni księżyca 12. miesiąca księżycowego, która w tym roku wypada 27 listopada. W całej Tajlandii ludzie gromadzą się wieczorem nad jeziorami, rzekami, kanałami i plażami, aby pływać krathongiem, czyli tratwą z liści bananowca, ozdobioną kwiatami, kadzidłem i świecami, jako sposób oddania szacunku bogini rzeki.

W tym roku TAT jest gospodarzem festiwalu Loi Krathong na kanale Phadung Krung Kasem, który odbywa się pobliżu dworca kolejowego w Bangkoku (Hua Lamphong). Obchody trwają do 28 listopada, a główne atrakcje zaplanowano na 25-27 listopada w godzinach 16.00-21.00. i zakończą się o północy w noc pełni księżyca.

Wieczorne imprezy promujące tajskie wartości kulturowe obejmują warsztaty tworzenia krathongów z materiałów biodegradowalnych, stacje poświęcone kuchni Royal Thai Cuisine, występy muzyczne, tańce kulturalne i pływające krathongi na Kanale.

W celu ochrony środowiska naturalnego, w myśl polityki zrównoważonej turystyki, TAT zachęca wszystkich do używania krathongów wykonanych z materiałów biodegradowalnych i ograniczania pływania do jednego krathongu na rodzinę, gdziekolwiek w Tajlandii obchodzi się to święto. Podczas wydarzenia w Bangkoku firma TAT podkreśliła znaczenie koncepcji „zero składowisk” poprzez zapewnienie właściwej segregacji i utylizacji odpadów.
Oczekuje się, że Loi Krathong Festival 2023 pomoże napędzać turystykę krajową, stymulując 2,04 mln podróży i przychody o wartości 6,1 miliarda bahtów. Szacuje się, że spośród nich uroczystości w Chiang Mai, Roi Et, Samut Songkhram, Sukhothai i Tak wygenerowały 527 070 podróży o łącznej wartości 1,76 miliarda bahtów.

Szacuje się, że festiwal Loi Krathong 2023 organizowany przez TAT na kanale Phadung Krung Kasem w Bangkoku odwiedzi 299 730 tajlandzkich gości, co wygeneruje około 1,2 miliarda bahtów przychodu do budżetu.

źródło: TAT, zdjęcia: TAT

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics