Jak sprawić, aby wydarzenie na długo pozostało w pamięci uczestników? Nowo powstała Polsko-Marokańska Fundacja Argan, której celem jest promocja marokańskiej kultury i budowanie dobrych relacji, zachęca, by dodać do niego orientalny akcent. Ceremoniał miętowej herbaty nada specjalną rangę spotkaniu, a stół z marokańskimi słodkościami pomoże trafić do serc uczestników.
Maroko w ostatnich latach zyskało dużą popularność jako kierunek turystyczny zachwycając podróżników. Teraz poznawanie kultury tego kraju można zacząć już w Polsce dzięki Polsko-Marokańskiej Fundacji Argan. Skupia się ona na promowaniu marokańskiej kultury, sztuki i edukacji oraz integracji społeczności polskiej i marokańskiej w myśl głównego hasła: „Pielęgnujemy kulturę, dbamy o ludzi i rozwijamy pasje”.
Wśród flagowych propozycji działań fundacji znajdują się rytuał miętowej herbaty i stół z tradycyjnymi słodkościami, takimi jak: briwat, ghriba czy chebakia.
Ceremoniał miętowej herbaty pielęgnowany przez Fundację Argan to ważny element kultury i tradycji Maroka, który symbolizuje gościnność, przyjaźń oraz czas spędzany z bliskimi. Wprowadzenie tego elementu do wydarzenia nadaje mu szczególnej oprawy, podnosi jego rangę , a jednocześnie zachęca do rozmów i integracji – mówi Hassna Ezzara, prezes i założycielka Fundacji Argan.
W eventowej ofercie mieszczą się także prezentacje tematyczne, seminaria, pokazy mody, wystawy, warsztaty kulinarne, którym towarzyszą oryginalne, różnorodne rekwizyty i tradycyjne stroje.
Jak łączyć przyjemne z pożytecznym?
Propozycje wydarzeń organizowanych przez Polsko-Marokańską Fundację Argan skierowane są do jednostek administracji publicznej, samorządowych i pozarządowych, instytucji edukacyjnych oraz biznesu.
Spotkania międzykulturowe to dobra okazja do wymiany doświadczeń i poznania innych, ciekawych stylów życia i zwyczajów. Mają one szczególne znaczenie, gdyż poszerzają wiedzę, ale umożliwiają budowanie nowych relacji. Obecność różnych kultur w społecznym porozumiewaniu się wzbogaca każdego człowieka – podkreśla dr Aniela Kucharska z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, pomysłodawczyni i koordynatorka spotkania oraz wystawy pt. „Dziedzictwo kulturowe narodu marokańskiego”, które w listopadzie przygotowała Fundacja Argan.
Wprowadzenie akcentu marokańskiego może stać się ciekawym wyróżnikiem spotkań firmowych, dzięki któremu wydarzenie na dłużej zostanie w pamięci uczestników. Hassna Ezzara zachęca do współpracy, ale podkreśla także, że podmioty zainteresowane działaniami fundacji powinny kierować się takimi wartościami jak: wzajemnie zrozumienie, szacunek i tolerancja. Środki z realizacji wydarzeń fundacja przeznaczy m.in. na cele charytatywne, w szczególności na pomoc dzieciom i seniorom.
źródło: Fundacja Argan, Lawendapr