ITB Berlin – wiodące targi turystyczne oficjalnie rozpoczęte
Aktualnosci BIZNES

ITB Berlin – wiodące targi turystyczne oficjalnie rozpoczęte

Dzisiaj w Berlinie rozpoczęły się jedne z największych targów turystycznych na świecie ITB Berlin. W tym roku gości tutaj ponad 10 tys. wystawców, oraz rzesze odwiedzających. Uroczyste otwarcie targów odbyło się z udziałem najwyższych władz państwa niemieckiego oraz partnerstwa regionu Meklemburgia-Pomorze Przednie. Według organizatorów tematy związane z turystyką medyczną oraz nowymi technologiami zrewolucjonizują branżę turystyczną. Uważają, że targi ITB odzwierciedlają dynamiczny rozwój turystyki na świecie.

Branża turystyczna spotyka się w Berlinie już po raz 52. w celu nawiązania nowych kontaktów oraz zdobycia informacji o wiodących trendach w przemyśle turystycznym. Targi ITB mają ambicje globalne i chcą wyjść poza jedną edycję w Berlinie. Kładą nacisk na dwie pozostałe, odbywające się w Singapurze (ITB Asia) i w Chinach (ITB China).

Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 10 tys. firm ze 186 krajów i regionów świata (ponad 80 proc. wystawców jest spoza Niemiec). Powierzchnia wystawiennicza to ok. 160 mkw hali Messe Berlin. Organizatorzy spodziewają się, że w dniach 7-11 marca stoiska odwiedzi ponad 100 tys. osób, wliczając w to przedstawicieli branży i konsumentów szukających inspiracji do podróży.

„W 2018 roku ITB Berlin pozostaje w ścisłym związku z trendami w naszej branży. Zapewniamy forum do wymiany zdań na najważniejsze tematy, takie jak nadmierny przyrost ruchu turystycznego, rewolucyjne formy turystyki, digitalizacja, czy turystyka zrównoważona. Marka ITB ma ugruntowaną pozycję międzynarodową i przede wszystkim oznacza możliwość nawiązania nowych kontaktów w branży na całym świecie oraz wiedzy o turystyce z pierwszej ręki.” – komentuje Christian Göke, prezes Messe Berlin.

W tym roku partnerem targów jest region Meklemburgia-Pomorze Przednie, która prezentuje swoje produkty na licznych stoiskach w halach 6.2 i 4.1. Zorganizowała też ceremonię otwarcia, która odbyła się w przeddzień targów, z udziałem Michaela Müllera, mera Berlina i kanclerz Angeli Merkel. Jej udział potwierdza to, jak ważna jest turystyka jako gałąź gospodarki i jak poważnie traktują ją nasi zachodni sąsiedzi.

zdjęcie tytułowe:  Od lewej: Michael Frenzel, prezes Bundesverband der Deutschen Tourismuswirtschaft (BTW), Michael Müller, mer Berlina, Christian Göke, prezes Messe Berlin, Angela Merkel, kanclerz Republiki Federalnej Niemiec, Manuela Schwesig, prezydent Meklemburgii-Pomorza Przedniego i Zurab Pololikashvili, sekretarz generalna Światowej Organizacji Turystycznej (UNWTO), fot. materiały ITB Berlin

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics