ITB Berlin – wiodące targi turystyczne oficjalnie rozpoczęte
Aktualnosci BIZNES

ITB Berlin – wiodące targi turystyczne oficjalnie rozpoczęte

Dzisiaj w Berlinie rozpoczęły się jedne z największych targów turystycznych na świecie ITB Berlin. W tym roku gości tutaj ponad 10 tys. wystawców, oraz rzesze odwiedzających. Uroczyste otwarcie targów odbyło się z udziałem najwyższych władz państwa niemieckiego oraz partnerstwa regionu Meklemburgia-Pomorze Przednie. Według organizatorów tematy związane z turystyką medyczną oraz nowymi technologiami zrewolucjonizują branżę turystyczną. Uważają, że targi ITB odzwierciedlają dynamiczny rozwój turystyki na świecie.

Branża turystyczna spotyka się w Berlinie już po raz 52. w celu nawiązania nowych kontaktów oraz zdobycia informacji o wiodących trendach w przemyśle turystycznym. Targi ITB mają ambicje globalne i chcą wyjść poza jedną edycję w Berlinie. Kładą nacisk na dwie pozostałe, odbywające się w Singapurze (ITB Asia) i w Chinach (ITB China).

Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 10 tys. firm ze 186 krajów i regionów świata (ponad 80 proc. wystawców jest spoza Niemiec). Powierzchnia wystawiennicza to ok. 160 mkw hali Messe Berlin. Organizatorzy spodziewają się, że w dniach 7-11 marca stoiska odwiedzi ponad 100 tys. osób, wliczając w to przedstawicieli branży i konsumentów szukających inspiracji do podróży.

„W 2018 roku ITB Berlin pozostaje w ścisłym związku z trendami w naszej branży. Zapewniamy forum do wymiany zdań na najważniejsze tematy, takie jak nadmierny przyrost ruchu turystycznego, rewolucyjne formy turystyki, digitalizacja, czy turystyka zrównoważona. Marka ITB ma ugruntowaną pozycję międzynarodową i przede wszystkim oznacza możliwość nawiązania nowych kontaktów w branży na całym świecie oraz wiedzy o turystyce z pierwszej ręki.” – komentuje Christian Göke, prezes Messe Berlin.

W tym roku partnerem targów jest region Meklemburgia-Pomorze Przednie, która prezentuje swoje produkty na licznych stoiskach w halach 6.2 i 4.1. Zorganizowała też ceremonię otwarcia, która odbyła się w przeddzień targów, z udziałem Michaela Müllera, mera Berlina i kanclerz Angeli Merkel. Jej udział potwierdza to, jak ważna jest turystyka jako gałąź gospodarki i jak poważnie traktują ją nasi zachodni sąsiedzi.

zdjęcie tytułowe:  Od lewej: Michael Frenzel, prezes Bundesverband der Deutschen Tourismuswirtschaft (BTW), Michael Müller, mer Berlina, Christian Göke, prezes Messe Berlin, Angela Merkel, kanclerz Republiki Federalnej Niemiec, Manuela Schwesig, prezydent Meklemburgii-Pomorza Przedniego i Zurab Pololikashvili, sekretarz generalna Światowej Organizacji Turystycznej (UNWTO), fot. materiały ITB Berlin

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: