Trentino rozpoczyna sezon zimowy
Narty Włochy

Trentino rozpoczyna sezon zimowy

Niskie temperatury i zapowiadane opady śniegu to bardzo dobra prognoza na najbliższe dni – włoskie Trentino rozpoczyna sezon zimowy i zaprasza na trasy narciarskie. Pierwsze w tym roku wyciągi ruszą na lodowcu Passo Tonale – Presena w sobotę 19 listopada. W najbliższych dniach otworzą się również stacje Madonna di Campiglio – Grostè oraz Passo Coe w Alpe Cimbra. W następnej kolejności, 26 listopada, uruchomione zostaną stacje Pampeago-Obereggen w Val di Fiemme, Passo San Pellegrino w Val di Fassa, San Martino di Castrozza, Paganella oraz Monte Bondone.  

31180_campiglio_grost_f-modica
Madonna di Campiglio (archiwum), fot. F. Modica

Trasy w Trentino pokrył biały puch. Dzięki ostatnim opadom śniegu i niskim temperaturom umożliwiającym sztuczne naśnieżanie, 19 listopada otwarte zostaną pierwsze stacje. Sprzyjające warunki atmosferyczne umożliwiają pracę armatek śnieżnych nie tylko nocą, ale również w ciągu dnia. Co ważne, dzięki wykorzystaniu najnowszej, energooszczędnej technologii oraz rezerwuarom, w których gromadzone są hektolitry wody, system naśnieżania działa znacznie efektywniej, a armatki w krótszym czasie produkują więcej śniegu. Prócz urządzeń mechanicznych, w przygotowanie tras – począwszy od sezonu letniego, gdy odpowiednio przycina się trawę – zaangażowany jest sztab ludzi posiadających wiedzę i doświadczenie w naśnieżaniu i utrzymaniu nartostrad.

il-ghiacciaio-presena-07-11
Prescena (archiwum), fot. Trentino

Słynącym z doskonałej jakości stoków ośrodkiem jest m.in. Madonna di Campiglio i region Groste. W najbliższą sobotę ruszy tu sześć wyciągów: gondole Groste 1 i Groste 2, 6-osobowe krzesło, 4-osobowe krzesła Rododendro i Boch oraz nowy, 2-osobowy wyciąg krzesełkowy Nube d’Oro, którym dojechać można na Fortini, gdzie czeka ponad 10 km tras. Te koleje będą powtórnie czynne w sobotę, 26 listopada. Dobrą wiadomość jest również dla miłośników sportowych emocji. Już 22 grudnia na słynnej trasie 3-Tre w Madonna di Campiglio odbędzie się nocny slalom mężczyzn zaliczany do klasyfikacji Alpejskiego Pucharu Świata.

22450
San Martino di Castrozza (achiwum), fot. Silvano Angelani

W najbliższy weekend pojeździć będzie można na lodowcu Presena na przełęczy Passo Tonale, który otwarty został w zeszłym tygodniu. Począwszy od soboty, 26 listopada otwierać się będą kolejne stoki. Sezon narciarski rozpocznie się na dobre w kilku regionach Dolomitów. W Val di Fiemme czynne będzie Ski Center Latemar (Pampeago i Obereggen), natomiast na przełęczy San Pellegrino oddany do użytku zostanie stok „Volata” o długości 2350 m i przewyższeniu 631 m. Jest również dużą szansa, że wyciągi ruszą w San Martino di Castrozza, w regionie Col Verde i Tognola oraz na Paganelli i Monte Bondone. We wszystkich pozostałych stacjach – od Folgaridy – Marillevy, po Val di Fassa – rozpoczęcie sezonu zaplanowane jest na 3 grudnia 2016. (TC)

22453
Monte Blonde (archiwum), fot. Giovanni Cavulli

Źródło: materiały prasowe

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics