Aktualnosci Europa LIFESTYLE Wenecja Włochy

Jak Wenecja wita Nowy Rok? Fajerwerki, tańce, popisy cyrkowe i …nurkowanie

Wenecja zapowiada szaloną zabawę w sylwestrową noc. Będą tradycyjne pokazy sztucznych ogni, tańce przy księżycu i muzyka na Piazza Ferretto w Mestre.  Powitanie Nowego Roku 2024 ma być wesołe i huczne.

Mestre, leżące na stałym lądzie i będące miejską częścią Wenecji, często mylnie jest uważane za osobne miasto. Z wyspową częścią Wenecji łączy go Most Wolności, Ponte Della Libertà. Do 1926 roku było samodzielnym miastem. W 1923 roku otrzymało prawa miejskie i posiada je nadal mimo połączenia go z Wenecją.

W sylwestrową noc na pewno nie zabraknie prosecco, miasto zapowiada też zapierający dech w piersiach pokaz sztucznych ogni. O północy Bacino San Marco rozświetlą fajerwerki, aby dodać magii  najbardziej oczekiwanej nocy w roku, o co zadba Parente Fireworks, historyczna lokalna firma, która od ponad wieku oświetla prestiżowe wydarzenia publiczne i prywatne, w tym spektakularny pokaz sztucznych ogni podczas Festiwalu Redentore.

O dobre humory i świetną  rozrywkę  zadba też Radio Company.  Na scenie Piazza Ferretto dokładnie o godzinie 22:00 pojawi się  DJ-e ​​Radia Company, który będzie miksował muzykę do tańca.  Z kolei Teatr Toniolo zaprasza na nowe ekscytujące przedstawienie, w którym wystąpią jedni z najlepszych współczesnych artystów cyrkowych na świecie. Spektakl, jak zapewniają organizatorzy, łączy w sobie dużą dawkę poezji i świetną komedię.

Pierwszy zaś dzień Nowego Roku rozpocznie tradycyjny Koncert Noworoczny Opery La Fenice pod dyrekcją Maestro Fabio Luisiego. Jak zwykle koncert będzie transmitowany na żywo na Rai 1. Podczas koncertu usłyszymy wybór arii, duetów i fragmentów chóralnych w wykonaniu uznanych solistów i Chóru La Fenice.

Nowy Rok rozpocznie się też tradycyjnym „nurkowaniem” w wodach Lido di Venezia. Wydarzenie to odbędzie się już po raz 43. i jest promowane przez Grupę Ibernisti del Lido przy wsparciu władz miasta Wenecja za pośrednictwem spa Vela. Uczestnicy zbiorą się na plaży przed Blue Moon w poniedziałek 1 stycznia o godzinie 12:00, aby przywitać Rok 2024 zanurzeniem.

Wszystkim tym, którzy wybrali się do Wenecji i tym, którzy pozostali w kraju, życzymy szczęśliwego Nowego Roku i wielu wspaniałych podróży.

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics