Lotnisko Chopina przygotowane do szczytu wakacyjnego – rekordy ruchu pasażerskiego
Aktualnosci Transport

Lotnisko Chopina przygotowane do szczytu wakacyjnego – rekordy ruchu pasażerskiego

Lotnisko w Warszawie wchodzi obecnie w najgorętszy okres – i to nie tylko dosłownie. Zaczyna się szczyt wakacyjnych wyjazdów i powrotów. W lipcu i sierpniu spodziewamy się, że padną kolejne historyczne rekordy w liczbie obsłużonych pasażerów. Wpływ na to niewątpliwie będzie miało m.in. uruchomienie przez PLL LOT 8 nowych kierunków w pierwszym półroczu oraz 7 połączeń przez linię Wizzair na przełomie czerwca i lipca, a także planowane otwarcie kolejnych połączeń przez obu przewoźników latem.

W pierwszym półroczu odprawionych zostało prawie 7 milionów osób. Wskazuje to, że na koniec roku ich liczba wzrośnie do ponad 14 milionów. Aby obsłużyć taką liczbę pasażerów, na lotnisku wprowadzane są nowe rozwiązania.

  • W czerwcu oddana została strefa kontroli dokumentów Straży Granicznej dla pasażerów odlatujących z Warszawy. Liczba dostępnych stanowisk wzrosła z 10 do 18. Strefa kontroli paszportowej na poziomie przylotów dla rejsów obsługiwanych przez rękawy została zmodernizowana w zeszłym roku. Obecnie trwają prace projektowe, których efektem będzie modernizacja ostatniej strefy kontroli paszportowej – powiedział Hubert Wojciechowski, dyrektor Biura Marketingu i PR z Lotniska Chopina.

Aby móc płynnie zarządzać dostępną infrastrukturą – Gate’ami dla pasażerów, będziemy wykorzystywać możliwość ich elastycznego przydziału do strefy Schengen lub Non Schengen, w zależności od potrzeb. Dla ułatwienia poruszania się pasażerów w Terminalu po tych zmianach, wprowadziliśmy nowe oznaczenia wyjść do samolotów – Gate’ów. Jeśli Gate obsługuje lot w strefie Non Schengen, wówczas należy kierować się za oznaczeniem mającym literę „N” za numerem Gate’u np.7N, 24N. Jeśli jest to lot do strefy Schengen wówczas numer jest bez żadnej litery. Również na karcie pokładowej pojawią się numery Gate’ów bez N lub z N w zależności z jakiej strefy będą obsługiwane.

Lotnisko Chopina w Warszawie to największe lotnisko w Polsce. W 2016 r. port obsłużył 12,8 mln pasażerów – o 14,4 proc. więcej niż w 2015 r. Lotniskiem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, które zatrudnia ponad 1,5 tys. osób. (TC)

źródło: materiały prasowe

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics