Nawet 400 zł dodatkowo za rezerwację miejsca w samolocie
Aktualnosci Transport

Nawet 400 zł dodatkowo za rezerwację miejsca w samolocie

Warszawa, 23 lutego 2017 – Wyszukiwarka turystyczna KAYAK.pl przygotowała zestawienie kosztów jakie polscy podróżni muszą ponieść za wybór miejsca w tanich i tradycyjnych liniach lotniczych. 

Z cenami zaczynającymi się od 5 złotych, Wizz Air oferuje najtańszą rezerwację miejsca spośród przewoźników niskokosztowych. Najniższą cenę wyjściową (47 złotych) za wybór standardowego miejsca na trasie długodystansowej oferują linie SAS. Podróżni, którzy wybierają się w długi rejs liniami Lufthansa, muszą liczyć się z kosztem nawet 386 złotych za rezerwację miejsca z większą przestrzenią na nogi.

Dla wielu podróżujących Polaków koszty dodatkowe, które naliczane są podczas rezerwacji lotów nie są zaskoczeniem. Większość pamięta, że do ceny wyjściowej często należy dodać opłaty lotniskowe, administracyjne czy prowizję za płatność kartą. Najnowsza analiza przedstawia ceny rezerwacji miejsca na pokładzie tanich i tradycyjnych linii lotniczych, które mogą wynieść od 5 do blisko 400 złotych.

Koszty rezerwacji miejsca w tanich liniach lotniczych

Mimo że przewoźnicy niskokosztowi często oferują atrakcyjne ceny połączeń, ostateczna kwota na rachunku łatwo może wzrosnąć przez usługi opcjonalne, takie jak nadanie bagażu czy rezerwacja miejsca. Przeciwnie do tego, czego mogą spodziewać się podróżni, te ostatnie wcale nie muszą być wysokie. Ceny wyboru miejsca na loty obsługiwane przez linie Wizz Air zaczynają się już od 5 złotych, a od 10 złotych na te, których operatorami są Ryanair i easyJet. Jednak podróżni, którzy chcą zapewnić sobie odrobinę dodatkowego miejsca na nogi, muszą liczyć się z wyższymi kosztami – od 53 złotych w Ryanairze i 60 złotych – w easyJecie.

Koszt rezerwacji miejsca na loty obsługiwane przez tradycyjnych przewoźników

Zależnie od wielu czynników różnią się także ceny rezerwacji miejsc w tradycyjnych liniach lotniczych. Pasażerowie linii Air France i Lufthansa mogą liczyć na bezpłatny wybór miejsca na krótkich trasach. Konkurencyjne stawki, także względem przewoźników niskobudżetowych, oferują linie LOT – wybór ulubionego miejsca na ich krótkodystansowych połączeniach kosztuje od 20 do 30 złotych. Na dłuższych trasach za rezerwację podróżni zapłacą od 75 złotych. Jednak na największe koszty muszą przygotować się pasażerowie, którym zależy na miejscu z dodatkową przestrzenią na nogi – u większości przewoźników takie siedzenia są droższe niż standardowe miejsca. Przykładowo w Lufthansie za fotel z dodatkowym miejscem na nogi podczas lotu długodystansowego pasażerowie zapłacą od 215 do 386 złotych, podczas gdy za rezerwację standardowego musieliby zapłacić 107 złotych. Podobnie w TAP Portugal wygodniejsze miejsce na długi lot kosztuje 257 złotych, a klasyczne – 107 złotych. Na krótkich trasach linie SAS oferują takie same ceny zarówno za miejsca z dodatkowym miejscem na nogi, jak za standardowe, które kosztują od 56-64 złotych.

W ramach analizy powstała również infografika ilustrująca zebrane dane. Poniżej zestawienie kosztów rezerwacji miejsca na loty obsługiwane przez tanie linie lotnicze oraz tradycyjne linie lotnicze (cena w złotówkach na pasażera):

Vera Pershina, Dyrektor Regionalny KAYAK na Europę Wschodnią i kraje nordyckie komentuje: „W KAYAK.pl pragniemy dostarczać naszym użytkownikom przydanych informacji, które pomogą im podjąć najlepsze decyzje dotyczące planowanego wyjazdu. W naszej najnowszej analizie chcemy pokazać podróżnym z Polski, na jakie koszty rezerwacji ulubionego miejsca na pokładzie różnych linii lotniczych mogą natrafić planując urlop”. (TC)

źródło: Kayak.pl

 

 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics