Republika Dominikańska przoduje w Ameryce Łacińskiej
Aktualnosci Ameryka BIZNES Dominikana

Republika Dominikańska przoduje w Ameryce Łacińskiej

Republika Dominikańska przoduje w Ameryce Łacińskiej. A dzięki strategii odpowiedzialnej odnowy turystyki jest chwalona przez międzynarodowe agencje specjalistyczne.

Władze kraju zapewniają, że miejsca turystyczne kraju pozostają bezpieczne dla odwiedzających, a wskaźnik pozytywnych wyników losowych testów przeprowadzanych po przylocie na główne lotniska będzie wynosić około zera.

Do środków, które nadal będą ważne, należą szczepienia 100% personelu pracującego w branży turystycznej, przestrzeganie protokołów zdrowotnych, losowe badanie lub wprowadzenie Planu Pomocy Zdrowotnej obejmujący ubezpieczenie przeciw COVIDowi dla wszystkich turystów zamieszkujących w hotelu, a także wdrożenie certyfikowanych protokołów w całym łańcuchu wartości.

W miniony wtorek (1 czerwca) Ministerstwo Turystyki poinformowało o obowiązujących środkach zawartych w planie i przedłużeniu okresu ubezpieczenia COVID do 30 lipca 2021 r.

Uzupełnieniem tych działań była ofensywna strategia wsparcia kraju, porozumienia dotyczące utrzymania najważniejszych kierunków, kreowanie nowych kierunków oraz identyfikacja strategicznych sojuszników w łańcuchu wartości.

„Kraj znajduje się w pierwszej piątce krajów w regionie pod względem przeszczepienia, co pozwala mu kontynuować otwartą politykę wobec turystyki” – napisano w oświadczeniu ministerstwa.

Oczekując pojawienie się nowych mutacji COVID i globalny wpływ, rząd dominikański zaostrzył środki bezpieczeństwa, aby zmniejszyć ryzyko infekcji, a także wzmocnić zdrowie populacji.

Turystyka na Dominikanie rośnie od grudnia, a maj był najlepszym miesiącem ostatniego roku pod względem wzrostu ruchu turystycznego. To tylko potwierdza zaufanie turystów i biur podróży do działań podejmowanych przez Republikę Dominikany.

Sektor ten jest jednym z głównych motorów gospodarki Dominikany. Kraj posiada ponad 70 sieci hotelowych i umowy z ponad 100 liniami lotniczymi i największymi światowymi biurami podróży. Lotniska na Dominikanie przyjmują turystów z ponad 500 miast na całym świecie

O Republice Dominikańskiej

Nie ma drugiego takiego kraju jak Republika Dominikańska. Wyróżnia się przede wszystkim niezwykłą ofertą wycieczek, bogatą kulturą, mnóstwem przeróżnych udogodnień i piękną pogodą przez cały rok. Dzięki bezpośrednim połączeniom z większości lotnisk na świecie jest również łatwo dostępna destynacja. To oaza idealna dla celebrytów, par, ale także dla rodzin. Od szlaków, przez nieodkryte plaże aż po światowej sławy pola golfowe, tutaj można odpocząć w różnego rodzaju miejscach zakwaterowania czy też w luksusowych hotelach. Warto zwiedzić historyczne zabytki, delektować się typowo dominikańskimi potrawami lub uciekać od cywilizacji w ekoturystycznych kierunkach w otoczeniu pięknych parków narodowych, wśród gór i rzek.

Otoczona Morzem Karaibskim od południa i Oceanem Atlantyckim od północy, Republika Dominikańska oferuje różnego rodzaju sporty, rekreację, rozrywkę lub ekskluzywne atrakcje kulturalne, takie jak taniec lub karnawał. Nie zapominajmy również o dominikańskich rarytasach, takich jak cygara, rum, czekolada, kawa, bursztyn i larimar. W każdym regionie znajdą coś dla siebie podróżnicy o różnych wymaganiach i budżetach. Czeka tu pełna przygód Puerto Plata, obfita Samaná, zabytkowe Santo Domingo, słoneczna Punta Cany, luksusowa La Romany, wesołej Barahona i inne regiony.

 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics