Najwyższy modułowy hotel na świecie powstanie w Nowym Jorku
Hotele Technologie

Najwyższy modułowy hotel na świecie powstanie w Nowym Jorku

Najwyższy modułowy hotel na świecie powstanie w Nowym Jorku. Otworzony zostanie pod marką Marriott International z prefabrykowanych i w pełni umeblowanych pokoi. Po założonym wybudowaniu hotelu w ciągu 90 dni, wieża o wysokości 360 stóp będzie stanowiła kamienień milowy w trwającej inicjatywie Marriott, mającej zachęcić deweloperów hotelowych w Ameryce Północnej do stosowania rozwiązań modułowych w nowych projektach budowlanych. Zwieńczony modularnym dachem i modułowym barem na samym szczycie, najwyższy na świecie modułowy hotel ma zostać otwarty pod koniec 2020 r. jako AC Hotel New York NoMad.


„W Ameryce Północnej proces budowy nie zmienił się znacząco od 150 lat i jest gotowy na innowacje” – powiedział Eric Jacobs, Marriott International, Chief Development Officer, North America, Select and Extended Stay Brands. „Najwyższy na świecie modułowy hotel w jednym z największych miejsc na świecie będzie działał jako symbol zmieniający zasady, żeby wzbudzić jeszcze większe zainteresowanie modularnością wśród branży nieruchomości i finansów”.

W pełni wykończone modułowe pokoje gościnne

26-piętrowy AC Hotel New York NoMad z 168 pokojami ma powstać przy Szóstej Alei 842. Będzie utworzony z prefabrykowanych i w pełni wyposażonych pokoi. Oprócz wykończonych i pomalowanych ścian, każdy „moduł” będzie zawierał w pełni wyposażony pokój gościnny – z łóżkami, prześcieradłami, poduszkami, podłogą, a nawet kosmetykami. Oczekuje się, że hotelowy bar na dachu będzie również wyprodukowany w konstrukcji modułowej, zaś jego najbardziej niestandardowe pomieszczenia ogólnodostępne, takie jak restauracja i lobby, mają być budowane przy użyciu tradycyjnych metod.

Prefabrykacja jest procesem, który Marriott odkrył, jako skracający czas budowy, ograniczający marnotrawstwo i hałas na placu budowy, co skutkuje wyższą jakością produktu produkowanego z precyzją na poziomie wykonawczym. Oszczędność czasu wynika z możliwości jednoczesnego wykonywania dwóch kluczowych funkcji – budowania przestrzeni publicznych na miejscu przy produkcji pokoi gościnnych poza obiektem.

„Jest to moment, w którym budowa modułowa odgrywa kluczową rolę”, powiedział Danny Forster, główny architekt zajmujący się budową modułową, którego firma, Danny Forster & Architecture, zaprojektowała hotel. Jak wyjaśnia: „Ten hotel ma wszelkie zalety ważne dla produkcji poza budową. Ale robi to w sposób, który przeczy oczekiwaniom. Chcieliśmy zademonstrować, że budynek modułowy może nie tylko wykorzystywać wydajność fabryki. Może stworzyć zgrabną i kultową wieżę. I tak, można go budować w tempie całego piętra dziennie ”.

Marriott kreuje przyszłość modułową

Marriott, który dysponuje największą liczbą hoteli w Ameryce Północnej, rozpoczął badania nad budową modułową w 2014 r., żeby zrównoważyć wydłużający się czas budowy hotelu – trend przypisywany boomowi budowlanemu w kraju i wynikającym z niego niedoborom siły roboczej. Od 2011 r. Marriott odnotowuje średni czas budowy i otwarcia hotelu w Ameryce Północnej niższy o 50%, w zależności od takich czynników, jak lokalizacja i wielkość nieruchomości.

Od 2015 r. Marriott edukuje właścicieli, franczyzobiorców, architektów, pożyczkodawców, konsultantów, generalnych wykonawców i innych interesariuszy w branży o korzyściach płynących z modułowości, organizując szkolenia, wizytacje fabryk i imprezy promujące. Firma współpracowała również z wiodącymi producentami modułowymi, żeby pomóc im lepiej zrozumieć niewykorzystany popyt, jaki reprezentują firmy tworzące hotele.

Od czasu uruchomienia inicjatywy Marriott i jego partnerzy w Ameryce Północnej otworzyli 31 hoteli marki pod szyldem Marriott – wszystkie niskopiętrowe obiekty – które obejmują prefabrykowane pokoje i / lub łazienki, w tym Fairfield by Marriott Inn & Suites w Folsom, Kalifornia. ; a Courtyard by Marriott w Pullman w stanie Waszyngton i trzy hotele AC w ​​Oklahoma City, Louisville, Kentucky i Chapel Hill w stanie NC. Do tej pory największą modularną marką zbudowaną wykonaną dla Marriott jest pokój 354 pod dwoma sub-markami Courtyard i TownePlace Suites by Marriott w Hawthorne w Kalifornii. Jeszcze w tym roku deweloper rozpocznie uruchamianie pierwszego zbudowanego modułowo hotelu Moxy w Stanach Zjednoczonych w centrum Oakland w Kalifornii.

Firma kontynuuje wysiłki w celu wsparcia deweloperów zainteresowanych wykorzystaniem prefabrykacji, ostatnio wprowadzając modularne wersje swoich prototypów dla czterech swoich topowych marek: Courtyard by Marriott, Fairfield by Marriott, SpringHill Suites by Marriott i TownePlace Suites by Marriott. Podkreślając swoje zaangażowanie w pobudzanie popytu na budowę modułową, Marriott w tym roku oferuje zachęty dla firm deweloperskich, które wykorzystują prefabrykację do budowy pokoi gościnnych. (TC)

 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics