Ryanair planuje rozpoczęcie działalności w lotach czarterowych
Aktualnosci Polska Transport

Ryanair planuje rozpoczęcie działalności w lotach czarterowych

Warszawa, 15 luty 2015 r. – Ryanair rozważa  rozpoczęcie w Polsce działalności na rynku lotów czarterowych. Prezes Michael O’Leary spodziewa się, że konsekwencją tego działania będzie co najmniej dwukrotny wzrostu rynku czarterów. Rozpoczęcie nowej działalności planowane jest w sezonie letnim 2018 r.

Podczas konferencji prasowej Michael O’Leary, prezes Ryanaira stwierdził: „Zgłasza się do nas wiele biur podróży i przekaz jest taki, że płacą liniom czarterowym zdecydowanie za dużo. Rynek czarterowy w Polsce jest drogi i podzielony na trzech przewoźników”.  Linia lotnicza szacuje, że rynek czarterów w Polsce to ok. 3 mln pasażerów rocznie. „Gdy my pojawimy się na tym rynku, liczba foteli zwiększy się do 6-7 mln foteli, ale o połowę tańszych lub nawet bardziej – dodaje szef Ryanaira. – Jesteśmy do tego świetnie przygotowani – nie latamy co prawda do Egiptu i Turcji, ale obsługujemy większość portów w Hiszpanii, Włoszech i Grecji. To świetna oferta dla biur podróży – dodał O’Leary.

Polska będzie pierwszym krajem, w którym Ryanair będzie mocno rozwijał rynek czarterowy. Irlandczycy planują rozpocząć podobną działalność także m.in. w Czechach i Niemczech.

Ryanair nie podjął jeszcze decyzji, w jaki sposób wejdzie w rynek urlopowych czarterów, ale jest zdecydowany, by wejść na polski rynek latem 2018 roku. Na potrzeby rynku czarterowego przewoźnik raczej nie zamierza tworzyć odrębnej marki. „To byłaby mała część naszych operacji w Polsce. Tu nie chodzi o brand, tylko o cenę” – podsumował O’Leary.

Wcześniej podczas konferencji powiedział m.in., że Ryanair będzie miał tym roku ok. 10,5 mln pasażerów w Polsce.Ryanair to niskokosztowy przewoźnik lotniczy, który operuje z ok. 200 lotnisk w ponad 30 krajach.

To jednak wydaje się nie być końcem „urlopowej” ofensywy Ryanair, ponieważ już jesienią na polskim rynku ma zadebiutować usługa Holidays, w której pasażerowie z naszego kraju będą mogli kupować pakiety wycieczkowe razem z hotelem i transferem z lotniska. (TC)

Źródło: Ryanair oraz Fly4Free

Zdjęcie: Ryanair

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics