Sektor Travel & Tourism wygeneruje 2,4 miliona nowych miejsc pracy w Indonezji
Azja BIZNES Indonezja

Sektor Travel & Tourism wygeneruje 2,4 miliona nowych miejsc pracy w Indonezji

Sektor podróży i turystyki ma wygenerować 2,4 miliona nowych miejsc pracy w Indonezji. Jest to zgodne z nowymi danymi ze Światowej Rady Podróży i Turystyki (WTTC). Podróże i turystyka przyczyniły się do 6,2% PKB Indonezji, w sumie 770 trylionów rupii. Jakarta sama przyczynia 41% Indonezji Travel & Tourism.

Przemawiając na konferencji Panorama Mega w Dżakarcie, Gloria Guevara, prezes i dyrektor generalny WTTC powiedziała: „Podróże i turystyka są ważnym wkładem w gospodarkę Indonezji, stanowiąc ponad 6% PKB. Ponadto, wraz z wydatkami zagranicznymi, które zasilają gospodarkę 220 trylionami rupii, podróże i turystyka stanowiły ponad 55% eksportu usług w Indonezji. Gratuluję rządowi prezydenta Widodo, w szczególności Ministra Turystyki Arief Yahya, ich priorytetu i zaangażowania w naszą branżę. Dzięki wsparciu sektora Travel & Tourism powstanie 2,4 mln nowych miejsc pracy. ”

Prezydent Widodo wyznaczył sobie ambitny cel, aby przyciągnąć 20 milionów gości w 2019 r., Prawie dwukrotnie więcej niż w 2016 r. Wezwał także do inwestycji w sektorze o wartości 20 miliardów dolarów, aby wesprzeć ten szybki wzrost. W 2016 r. Indonezja udzieliła wizy bezwizowej obywatelom 169 krajów, otwierając kraj na więcej zagranicznych gości.

Pani Guevara kontynuowała: „Indonezja jest doskonałym przykładem rządu, który podejmuje właściwe podejście do rozwoju turystyki dzięki strategicznym inwestycjom wspierającym zrównoważony wzrost i politykę ułatwiającą podróż. Nadal trwają prace, a partnerstwo między władzami sektora publicznego i przedsiębiorstwami sektora prywatnego ma kluczowe znaczenie dla ambitnego celu. WTTC z przyjemnością wspiera indonezyjski sektor turystyczny w tym przedsięwzięciu. ”

Przed konferencją pani Guevara odbyła prywatne spotkanie z ministrem Yahya, aby przedyskutować możliwości i priorytety dla sektora turystyki i turystyki w Indonezji. Wyraziła także uznanie dla Ministra za postępowanie rządu z ostatnimi wybuchami wulkanu z góry Agung na Bali.

Fundacja Pemuteran Bay Coral Protection na Bali została wybrana do nagrody WTTC Tourism for Tomorrow Innovation Award, która zostanie zaprezentowana podczas zbliżającego się 18. Światowego Szczytu WTTC w Buenos Aires w Argentynie w dniach 18-19 kwietnia 2018 r.

źródło: materiały prasowe, zdjęcie: Gloria Guevara, President & CEO of WTTC, fot. arch. redakcji

 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics