Singapore Airlines wprowadziły najdłuższe połączenie lotnicze na świecie
Aktualnosci Transport

Singapore Airlines wprowadziły najdłuższe połączenie lotnicze na świecie

Linie lotnicze Singapore Airlines wprowadziły nowe długodystansowe połączenie lotnicze. Podróż z Singapuru do Nowego Jorku wynosząca 15 tysięcy kilometrów będzie trwała nieprzerwanie 19 godzin, co spowoduje, że to połączenie stanie się najdłuższym bezpośrednim lotem na świecie i o godzinę pobije aktualnego lidera w tym zestawieniu. Dotychczasowy rekord należał do Quatar Airlines a lot z Doha do Auckland zajmował 18 godzin.

Jaki jest komfort w tak długiej podróży?

 Dla wielu podróżujących już ośmiodzinny lot (np. na trasie z Europy do Kenii) wydaje się bardzo długi. Dlatego zapewnienie odpowiedniego komfortu podróży trwającej nieprzerwanie 19 godzin jest nie lada wyzwaniem.

Singapore Airlines zapewniają, że tak długa podróż nie odbije się na wygodzie pasażerów. Ma ją zapewnić najnowsza maszyna Airbus A350-900 ULR wyposażona m.in. specjalnie zaprojektowane oświetlenie, które podczas lotu ma ułatwić radzenie sobie z tzw. jet lagiem czyli tzw. zespołem nagłej zmiany strefy czasowej. Oprócz tego Airbus wyposażony jest w innowacyjny system zarządzania powietrzem, który będzie „odnawiał” powietrze w kabinie samolotu co dwie minuty, co sprawi, że pasażerowie nie będą czuli się, jak zamknięci w puszce. Ponadto pasażerowie dostaną kilka posiłków podczas podróży.

Airbus A350-900 ULR jest zaprojektowany do tak długich podróży, jak trasa Singapur – Nowy Jork. Samolot ma zbiorniki, które są w stanie pomieścić 24 tysięcy litrów paliwa, niezbędnego do pokonania długiego dystansu bez międzylądowań. (TC)

źródło: materiały prasowe

 

 

 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics