Narożnik Afryki – Tajlandia
Azja KSIĘGARNIA ODKRYWCÓW Tajlandia

Narożnik Afryki – Tajlandia

Tajlandia – Narożnik Afryki. Jeśli jest pełnia Księżyca, to bądźcie pewni, że gdzieś w Tajlandii na pewno ktoś świętuje. Codzienne życie , upływające w rytmie ważnych dat kalendarza księżycowego, rządzącego życiem pagód, procesjami, czy świętami wody i światła, wypełnia radość, jednocząca cały naród wokół najważniejszych momentów życia Buddy.


W połowie kwietnia wszyscy Tajowie gromadzą się, by w największy skwar, pod bezchmurnym niebem świętować Songkran, czyli buddyjski Nowy Rok. Wraz z listopadową pełnią Księżyca kończy się pora deszczowa i nadchodzi czas, by oddać cześć duchom wody. Wszyscy wówczas gromadzą się nad brzegami rzek, by wypuścić miniaturowe łódeczki.

Ale tak naprawdę Tajlandia zawdzięcza swe nieoczywiste piękno kaprysom rzeźby terenu, znacznej rozciągłości południkowej i monsunom, które raz po raz doświadczają jej mieszkańców. Z lotu ptaka tajlandzki „narożnik Afryki”, jak geografowie nazywają ten kraj, przypomina granicę między dwoma światami: indyjskim i dalekowschodnim. Boczne pasma Himalajów – wąskie i niewysokie łańcuchy górskie – dzielą obszar na dwie rozległe niziny, jak czytamy w Zielonym przewodniku o Tajlandii.


Tajlandia, Zielony przewodnik Michelin. Partner wydawniczy Bezdroża.

 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: