Bali, Raj na wulkanie
Azja Bali Indonezja KSIĘGARNIA ODKRYWCÓW

Bali, Raj na wulkanie

Powiedzieć o Bali, że jest wyspą wulkaniczną, to jakby nie powiedzieć nic. Bali jest na wskroś wulkaniczna, każdy centymetr jej ziemi pokryły pyły wulkaniczne, a spektakularne erupcje wulkanów mogłyby służyć za scenerię niejednego filmu akcji. Nie zrażają nawet turystów, dla których to jeszcze jedna z atrakcji na tej rajskiej wyspie.


Sześć szczytów wulkanicznych zdobi krajobraz , a wśród nich wulkan Agung – ponad 3100 m n.p.m., górujący nad resztą niższych wulkanów, nie przekraczających 2000 m n.p.m. Agung to nie tylko wysokościowy lider , ale też góra zajmująca ważne miejsce w lokalnej religii. Dla wszystkich pobożnych Balijczyków jest świętą górą-matką, u której podnóża wzniesiono Pura Besakih, najważniejszą świątynię hinduistyczną na wyspie.

Kierując się od zachodu, znajdziemy drugą wulkaniczną wyspę Lombok, oblewaną od północy wodami Morza Balijskiego i falami Oceanu Indyjskiego od południa. Lombok może poszczycić się drugim pod względem wysokości wulkanem w całej Indonezji. To Rinjani liczący ponad 3700 m n.p.m. W jego pobliżu leży wulkan Baru, ponad 2300 m n.p.m., zwany dzieckiem Rinjani.

Planując podróż na te indonezyjskie wyspy, warto uzbroić się w wiedzę, która sprawi, że wakacje będą naprawdę przyjemne. Jak nie przepłacać za taksówki, gdzie jeść i gdzie spać i kiedy najlepiej się tam wybrać? Na te i inne pytania odpowie niezastąpiony travelbook „Bali i Lobok”.


„Bali i Lombok”, travelbook, Wydawnictwo Bezdroża

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics