ENIT – Narodowa Agencja Turystyki Włoskiej świętuje Dzień Republiki Włoskiej i swój powrót to Polski
Aktualnosci BIZNES Włochy

ENIT – Narodowa Agencja Turystyki Włoskiej świętuje Dzień Republiki Włoskiej i swój powrót to Polski

Setki gości zebrały się 4 czerwca w auli Politechniki Warszawskiej, żeby uczcić Festa della Repubblica – jedno z najważniejszych włoskich świąt państwowych. W tych obchodach uczestniczyła również Narodowa Agencja Turystyki Włoskiej, która wróciła do Polski po kilku latach nieobecności.

Ambasada Włoch w Polsce organizuje obchody Festa della Repubblica już od kilku lat. Gospodarzem tego wydarzenia jest Jego Ekscelencja Alessandro de Pedys, Ambasador Włoch, który obecnie kończy swoją kadencję Ambasadora w Polsce. W swojej przemowie podkreślił on, że ma zaszczyt i przyjemność być Ambasadorem w kraju o tak wielkich tradycjach i wielkich ludziach, jakim jest Polska. W uroczystości wzięło udział grono znamienitych gości z Polski i Włoch, reprezentanci rządu, instytucji, firm, mediów, a także przedstawiciele dyplomacji z całego świata.

 

To był wyjątkowy dzień – przeniesienie kawałka słonecznej Italii do stolicy Polski, zwłaszcza, że tegoroczne obchody święta odbyły się w iście włoskiej, gorącej aurze, a już przed wejściem głównym na placu Politechniki goście i przechodnie mogli podziwiać włoską dumę przemysłu motoryzacyjnego: samochody Ferrari, Maserati i Lamborghini, Alfa Romeo, motocykle Aprillo, a także urocze Fiaty 500 i skutery Vespa w barwach flagi Włoch.

Podczas Festa della Repubblica nie zabrakło Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce, która od tego roku pełni także rolę przedstawiciela ENIT – Narodowej Agencji Turystyki Włoskiej. Dzięki temu, goście przez cały wieczór mogli delektować się nie tylko serwowanymi włoskimi przysmakami i trunkami, ale również napawać wzrok wyświetlanymi na wielkim ekranie filmami ilustrującymi kulturę, kuchnię i pejzaże z najpiękniejszych regionów Italii.

Tego dnia ENIT i Izba Włoska przenieśli na chwilę Włochy do Polski i wystosowali otwarte zaproszenie dla wszystkich Polaków, którzy chcieliby odwiedzić Półwysep Apeniński.

Narodowa Agencja Turystyki Włoskiej wróciła do Polski po tym, jak w 2015 roku zamknięto jej siedzibę, a cel jaki przyświeca Agencji obecnie to sprawić, aby Italia stała się dla Polaków najczęściej wybieraną destynacją turystyczną w regionie Morza Śródziemnego zostawiając w tyle inne kraje. Wznowienie działalności jest wynikiem umowy o współpracę z Włoską Izbą Handlowo-Przemysłową w Polsce, która będzie gościć ENIT w swojej siedzibie w Warszawie.

Elisabetta Caprino, Sekretarz Generalny Izby Włoskiej podkreśliła, że promocja regionów Włoch w Polsce jest ogromnym zaszczytem, ale też dużym wyzwaniem:

  • Włochy są pięknym krajem, który ma tak wiele do zaoferowania, że prawdziwym wyzwaniem jest odkrycie tego piękna w jego wielu aspektach. W tym roku, na przykład, będziemy promować regiony Włoch takie jak Abruzja, Marche oraz Umbria, które zachwycają swoim urokiem, lecz nadal pozostają nieodkryte jako szlaki turystyczne wybierane przez Polaków. Naszym celem jest przybliżenie turystom znad Wisły małych miasteczek i miejscowości, ich tradycji i kultury, a także lokalnych produktów oraz rzemiosła artystycznego.

W niedalekiej przyszłości chcemy sprawić, aby owa włoska oferta turystyczna trafiła do jak najszerszego grona tour operatorów i agencji turystycznych w Polsce podczas seminariów B2B w całym kraju oraz organizację podróży do Włoch dziennikarzy z Polski. W listopadzie natomiast ENIT wezmie udział w targach TT Warsaw z 350-metrowym stoiskiem promującym Włochy. (TC)

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics