Azja Bali Indonezja Miejsca

DZIEWICZE PLAŻE NUSA DUA NA BALI

Nusa Dua najbardziej wysunięta na południe część Bali znana z jest białych piaszczystych plaż i luksusowych kurortów. Ma do zaoferowania wiele atrakcji, zdrwą żywność i programy wellness. Miejsce polecane jest szczególnie miłośnikom plażowania i sportów wodnych. 


Przez długi czas większość plaż na najbardziej wysuniętym na południe krańcu Bali była ukryta i niewielu turystów ją odwiedzało. Na niektórych plażach w okolicy Uluwatu odbywają się imprezy i zawody surfingowe, a niektóre najlepiej odwiedzić podczas odpływu ze względu na skalistą linię brzegową. Plaże w Nusa Dua słyną z dziewiczych wód i białego piasku, położone w bardzo bezpiecznym obszarze ITDC.

Trzeba jednak pamietać, że niektóre hotele nie pozwalają na wejście na ich plażę, jednak Pantai Mengiat obok Ayodya Resort jest nadal dostępny dla publiczności, podobnie jak Pantai Geger obok majestatycznego Mulia Resort.

Nusa Dua w języku indonezyjskim oznacza „dwie wyspy” To określenie jest jednak mylące ze względu na fakt, że to tak naprawdę dwa cyple, każde zwieńczone świątynią. W Nusa Dua uchodzącej ze „ekskluzywną” dzielnica Bali zlokalizowanych jest wiele topowych kurortów. Został tutaj utworzony specjalny obszar turystyczny, który jest ogrodzony i chroniony przez strażników, a po wejściu do środka rozpościerają się pięknie wypielęgnowane trawniki. To świat odstający od od reszty wyspy Bali.

Większość odwiedzających przyjeżdża do Nusa Dua szukając relaksujących wakacji na plaży. Mogą pływać, podziwiając widoki czy spożywać posiłki na pięknych plażach. W Nusa Dua odbywa się również wiele imprez kulturalnych, które warto zobaczyć.

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics