Jubileuszowe XXV Targi Turystyczne ,,Na Styku Kultur” już od dzisiaj w Łodzi
Aktualnosci Polska Targi

Jubileuszowe XXV Targi Turystyczne ,,Na Styku Kultur” już od dzisiaj w Łodzi

Już 22-24 marca 2019 roku zapraszamy na XXV jubileuszowe targi Regiony Turystyczne „Na Styku Kultur”, które są jednym z najważniejszych wydarzeń na rynku turystycznym w Polsce. Targi „Na Styku Kultur” są kopalnią pomysłów i niewyczerpalnym źródłem inspiracji związanych
ze zwiedzaniem Polski i świata. Genezą powstania wydarzenia jest niezwykłe połączenie w jednym mieście – w Łodzi – wielu kultur i ich wzajemne przenikanie. Wystawcy, którzy uczestniczą w targach, prezentują atrakcyjną ofertę dla tych, którzy planują wyruszyć w drogę – od standardowych ofert turystycznych, poprzez wszystkie usługi pomocne podróżnikom, kończąc na niekonwencjonalnych metodach wojażowania, bliskich indywidualnym turystom.


Podczas jubileuszowej XXV edycji Miejska Arena Kultury i Sportu we współpracy z redakcją National Geographic Polska zapraszają na pierwszą tegoroczna odsłonę Festiwalu Podróżników
National Geographic.  Na wszystkich pasjonatów podróży i miłośników ciekawych opowieści czekać będzie szereg spotkań z wybitnymi fotografami, autorami książek, globtroterami, sportowcami, odkrywcami i blogerami. W dniach 23-24 marca Halę Expo- Łódź odwiedzą: Aleksander Doba, Krzysztof Wielicki, Tomasz Michniewicz, Mateusz Waligóra, Michał Cessanis, Michał Woroch, Iwona El Tanbouli-Jabłońska i Maciej Jabłoński oraz Dominik Szczepański. Podróżnicy przygotują cykl ciekawych prelekcji, które pozwolą poznać nam ich przygody, doświadczenia oraz przeżycia związane
z podróżami. Prelekcje zostaną również wzbogacone warsztatami fotograficznymi.

Tegoroczna edycja targów zbiegła się w czasie ze 100 leciem Województwa Łódzkiego, które stało
się województwem partnerskim targów. To właśnie podczas wydarzenia będziemy świętować nasze wyjątkowe jubileusze. Dla wielbicieli wschodu oraz jeszcze nie odkrytych pereł turystycznych atrakcją będzie szeroka oferta kraju partnerskiego XXV edycji Targów, a mianowicie Ukrainy. Skład partnerów tegorocznej edycji uzupełni miasto partnerskie Giżycko, które szeroką ofertą turystyki wypoczynkowej, agroturystycznej oraz wodnej wraz z atrakcjami miasta będzie unikatową możliwością poznania ,,perły” Mazur. W tym roku na zwiedzających czekać będzie wyjątkowo dużo atrakcji, ofert specjalnych i konkursów z nagrodami. W organizowanej przez lotnisko strefie „Lataj z Łodzi” będzie można wygrać bilety lotnicze. Dzięki Toyota Łódź do wygrania jest auto tej marki na weekend z pełnym bakiem. Odwiedzający dostaną też 20% zniżkę na bilety do Aquaparku Fala.

Odwiedzających, pragnących  poznać nowe zakątki świata lub inspiracje do zwiedzania zapraszamy na cykl prelekcji „Dookoła Świata z Wydziałem Nauk Geograficznych UŁ’’ Uniwersytetu Łódzkiego oraz „Warto! Wschodni sąsiedzi Polski na wakacje” Oddziału Łódzkiego Polskiej Izby Turystyki.
Na zwiedzających będzie również czekać ciekawa prelekcja Justyny Mleczak z bloga Do Macedonii.
Ciekawy świat podróży przybliży również w cyklu trzech prelekcji Janusz Łyskawa z bloga Świat Okiem Łyskawy. Interesująco  zapowiadać się będą prelekcje dla profesjonalistów takie jak „Czy warto współpracować z blogerami? Plusy, minusy i przykłady współpracy” prowadzoną przez Kamilę i Pawła z bloga podróżniczego Ready For Boarding. Dla aktywnych pasjonatów historii i zabytków zapraszamy na wycieczki autobusowe zorganizowane przez Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi. To od Was będzie zależeć czy podążycie ,,Szlakiem łódzkich bohaterek’’  czy ,,Śladem getta łódzkiego”. Otwarcie targów natomiast uświetni występ Zespołu Pieśni i Tańca ,,Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Można śledzić na bieżąco naszą  stronę www.nastykukultur.pl oraz FB Targów, które codziennie są uzupełniane o nowe oferty i atrakcje mające miejsce na Targach. (TC)

źródło: materiały prasowe, zdjęcie: targi.lodz.pl

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics