Maroko otwiera granice od 15 czerwca
Afryka Aktualnosci Maroko zdrowie

Maroko otwiera granice od 15 czerwca

Od 15 czerwca polski turysta podróżujący do Maroka będzie musiał przedstawić dowód, że został w pełni zaszczepiony przeciwko COVID-19, z drugą dawką podaną co najmniej dwa tygodnie przed podróżą, lub negatywny wynik testu PCR, przed wejściem na pokład samolotu do Maroka.

Wynik musi wskazywać, że sam test PCR został przeprowadzony nie więcej niż 48 godzin przed przyjazdem. Dzieci poniżej 11 roku życia są zwolnione z wymogu badania PCR przy wjeździe na terytorium kraju.
Aktualne informacje o zasadach wjazdu do Maroka znajdują się pod linkiem: https://www.visitmorocco.com/pl/informacje-praktyczne/covid-19-travel-safely-to-morocco 

W oparciu o optymistyczne wskaźniki sytuacji epidemiologicznej w Królestwie Maroka i spadek liczby przypadków zakażeń nowym koronawirusem, w szczególności po rozszerzeniu kampanii szczepień w kraju, władze Maroka podejmują stopniowe kroki, aby złagodzić ograniczenia w przemieszczaniu się podróżnych pragnących dostać się na terytorium kraju.

Rachid Ennaciri, dyrektor Marokańskiej Narodowej Organizacji Turystyki na Polskę i Europę Wschodnią, powiedział: Maroko jest gotowe na przyjęcie polskich turystów w ramach akcji „Morocco Safely„. Ponownie będą mogli korzystać z różnorodnych aktywności na świeżym powietrzu, takich jak odkrywanie pustyni, wędrówki po górach Atlasu, wypoczynku na plażach, uprawiania sportów wodnych czy relaksu w otoczeniu malowniczych krajobrazów. Wszystko to będzie się odbywać przy zachowaniu najwyższych standardów sanitarnych i zdrowotnych.

Od 15 czerwca 2021 r. będzie możliwe wznowienie międzynarodowych lotów do Maroka, a turyści będą mogli dostać do tego kraju w ramach działań pod hasłem „Morocco Safely”. W związku z tym, że przestrzeń powietrzna Królestwa jest nadal zamknięta, loty będą odbywały się na podstawie specjalnych zezwoleń.

Operacja ta zostanie przeprowadzona zgodnie z podejściem łączącym stopniowe otwieranie kraju, które uwzględnia rozwój lokalnej i międzynarodowej sytuacji epidemiologicznej, z utrzymaniem dotychczasowych osiągnięć w powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Polscy turyści mogą wjechać na terytorium Maroka, jeśli posiadają negatywny wynik badania PCR sprzed nie więcej niż 48 godzin od daty wjazdu na terytorium Maroka, nawet gdy dysponują zaświadczeniem o zaszczepieniu.

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics