Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) i Kino Muranów zapraszają na Globalny Festiwal Filmów Migracyjnych
LIFESTYLE Uncategorized

Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) i Kino Muranów zapraszają na Globalny Festiwal Filmów Migracyjnych

image11480679728

5 grudnia 2016 rusza Globalny Festiwal Filmów Migracyjnych – pierwszy światowy festiwal poświęcony tematyce migracyjnej organizowany przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM).

W ramach festiwalu, IOM Polska zaprasza na pokazy filmów:
5.12 godz. 18:00 – „W dobrej wierze” reż. Philippe Falardeau
9.12 godz. 18:00 – „Bekas” reż. Karzan Kader
18.12. godz. 18:00 – „Kto cię uczył jeździć?” reż. Andrea Thiele
Darmowe bilety na poszczególne pokazy można nabyć w kasie Kina Muranów.

Projekcje w Polsce realizowane w ramach projektu „Zwiększanie efektywności zarządzania migracjami w Polsce” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi państwami członkowskimi UE.

WIĘCEJ

O Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM)image21480679728
Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji (IOM) jest wiodącą światową organizacją w dziedzinie migracji. W skład IOM wchodzi 165 państw członkowskich, w tym Polska. Od września 2016 IOM jest agendą powiązaną ONZ. Misją Międzynarodowej Organizacji do Spraw Migracji (IOM) jest promowanie uporządkowanej migracji z poszanowaniem praw człowieka, dla dobra wszystkich. IOM wspiera kraje w sprostaniu wyzwaniom operacyjnym i społeczno-gospodarczym związanym z migracjami, pomaga migrantom, chroni ich prawa.Na mocy swojego mandatu, IOM działa na rzecz zarządzania migracjami w sposób uporządkowany i humanitarny, promowania współpracy międzynarodowej w dziedzinie migracji oraz znajdywania praktycznych rozwiązań dla wyzwań migracyjnych. Udziela również pomocy migrantom w potrzebie, w tym także uchodźcom i osobom przesiedlonym. Konstytucja IOM wyraźnie podkreśla wzajemny związek między migracją a rozwojem ekonomicznym, społecznym i kulturowym.

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics