Odkrywamy Dubaj z Emirates
Bliski Wschód Miejsca

Odkrywamy Dubaj z Emirates

Multikulturowy, gościnny i oferujący szereg różnorodnych aktywności Dubaj, jedno z najsłynniejszych miast Bliskiego Wschodu, to idealne miejsce dla podróżników, niezależnie od tego, czy marzą o ekscytujących doświadczeniach, gorączce zakupów, cudownych plażach czy też lokalnych przysmakach. Nieważne, jaki jest powód odwiedzin w Dubaju – miasto jest znacznie bardziej przystępne, niż myśli większość Polaków. Emirates, dubajska linia lotnicza zebrała przydatne wskazówki, jak sprawić, by jej dom był jeszcze bardziej przystępny.

Odkrywanie historii

Znany z szybkiego rozwoju, światowych rekordów i imponującej nowoczesności, Dubaj nadal posiada wartą odkrycia historyczną stronę. Aby w pełni zrozumieć korzenie miasta, podróżujący mogą rozpocząć pobyt od odwiedzin w najstarszym dubajskim budynku – forcie Al Fahidi – który jest dziś siedzibą Muzeum Dubaju. Płacąc za wejście około 3 zł, odwiedzający mogą poznać tradycyjny sposób życia w emiracie i zdobyć informacje na temat lokalnej kultury. Muzeum Dubaju to najlepsze miejsce na pogłębienie wiedzy o mieście oraz jego dziedzictwie.

Burj Khalifa and The Palace

Transport publiczny na lądzie…

Mówiąc o komunikacji miejskiej, większość podróżników zazwyczaj wskazuje tramwaje lub autobusy. Jednakże, w Dubaju nie są oni ograniczeni do środków transportu zależnych od kierowców. Dubajskie metro, jeden z najnowocześniejszych tego typu systemów na świecie, nie tylko jest w pełni zautomatyzowane, lecz także bardzo efektywne jeśli chodzi o koszty. Ceny biletów są niskie, a dzieci poniżej 5. roku życia mogą podróżować za darmo. Z całkowitą siatką obejmującą 75 kilometrów, metro stanowi świetny sposób przyjaznego portfelowi przemieszczania się po Dubaju. Dodatkowo na odcinkach naziemnych umożliwia pasażerom oglądanie słynnych miejsc, takich jak Burdż Khalifa, Dubai Mall, Mall of the Emirates czy Dubai Marina z wygodnych wagonów.

…lub wodzie

Ci, którzy wolą odkryć tradycyjny transport publiczny, mogą zdecydować się na abrę – klasyczną arabską drewnianą łódkę – która jest jednym z najbardziej atrakcyjnych sposobów, aby w Dubaju dostać się z punktu A do punktu B. Nie tylko umożliwia podróżującym doświadczenie rejsu i obejrzenie miasta z innej perspektywy, lecz także nie nadwyręża budżetu, bo koszt biletu zaczyna się już od około złotówki. Korzystanie z abry jest także bardzo proste – łódki nie mają określonego rozkładu rejsów, odpływają co kilka minut, a bilety można zakupić bezpośrednio na pokładzie.

Zieleń w sercu pustyni

Backpakerzy i podróżnicy doświadczeni w podróżowaniu przyjaznemu portfelowi dzielą się często jedną podpowiedzią – ciesz się otaczającą cię naturą. W Dubaju mogą oni bardzo łatwo skorzystać z uroków przepięknego morza, czystych piaszczystych plaż oraz – co dla wielu osób jest dość zaskakujące – zieleni w sercu pustyni. Dobrym wyborem, aby cieszyć się naturą, może być oferujący szereg atrakcji Safa Park. Ci, którzy chcą odpoczywać i zrelaksować się, mogą korzystać ze stref przeznaczonych do pikników i grillowania, a fani aktywnego spędzania czasu mogą używać infrastruktury sportowej, takiej jak bieżnia czy korty do tenisa i boiska do koszykówki. Wszystko to w otoczeniu przepięknej zieleni w sercu pustyni, którą można cieszyć się za kilka złotych.

Wędrówki po historycznej dzielnicy

Jedno z najbardziej inspirujących i rozwiniętych miast świata posiada także historyczną duszę i unikalny charakter. Poza Muzeum Dubaju, najlepszym sposobem na ich odkrycie jest wędrówka po historycznej dzielnicy Bastakiya. Można poczuć tam uroki minionych czasów i zainspirować się arabskim charakterem otoczenia, a także odwiedzić uliczki z urokliwymi kafejkami i sklepikami. Co więcej, pozostawienie za sobą imponujących wieżowców i chwile spędzone na podziwianiu wyjątkowego charakteru dzielnicy są całkowicie darmowe!

Taniec wody i światła

Ci, którzy tęsknią za pulsującym życiem śródmieściem i imponującym otoczeniem wieżowców, mogą cieszyć się spektakularnymi pokazami światła na fasadzie najwyższego budynku świata – mierzącego 828 metrów Burdż Khalifa. Kolorowe światła ponad 51 tysięcy połyskujących ShowLEDs można obserwować za darmo, a zachwycające pokazy odbywają się kilkakrotnie każdego wieczora. Z kolei niesamowity taniec wody i światła można oglądać podczas ogólnodostępnych spektakli słynnych Dubai Fountains. Tańczącej wodzie sięgającej aż 150 metrów akompaniują połyskujące światła, które zachwycają oczy widzów – wszystko bez ingerencji w budżet podróżujących.

My Emirates Pass

Loty z Warszawy do Dubaju można zabukować już od 1699 PLN, a karta pokładowa Emirates, poza gwarancją troskliwej obsługi na pokładzie oraz wyjątkowego doświadczenia, jest także przepustką do świata zniżek i specjalnych ofert w całym mieście. Korzystanie z uroków odprężającego SPA, kursów gry w golfa czy smakowanie wyjątkowych dań w restauracjach dla pasażerów podróżujących z Emirates może być osiągalne w ramach specjalnych, korzystnych cen. Wystarczy podróżować z liniami pomiędzy 1 czerwca a 31 sierpnia oraz okazać kartę pokładową podczas wizyty w wybranym miejscu proponującym zniżki dla podróżujących z Emirates. Szczegółowe informacje dotyczące rezerwacji biletów i warunków promocji, znajdują się na stronie. (TC)

źródło: Emirates

zdjęcia: archiwum redakcji

 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics