Pięć stacji metra ewakuowanych z powodu zagrożenia bombowego w Kijowie
Aktualnosci Ukraina

Pięć stacji metra ewakuowanych z powodu zagrożenia bombowego w Kijowie

Kijów, Ukraina 26 maja 2018r. Ukraińskie siły bezpieczeństwa skontrolowały pięć stacji metra w Kijowie po tym, kiedy otrzymały ostrzeżenie o domniemanym zagrożeniu bombowym w metrze stolicy około godziny 13 czasu lokalnego w sobotę. Pasażerowie zostali ewakuowani z obszarów potencjalnie dotkniętych zagrożeniem. Powiadomienie o bombie okazało się fałszywe po przeprowadzeniu wyszukiwań, a stacje ponownie otworzyły się po godzinie.

Metro w Kijowie lub Metro w Kijowie to system metra będący podstawą transportu publicznego w Kijowie. Był to pierwszy szybki system tranzytowy na Ukrainie, a trzeci zbudowany w Związku Radzieckim (po Moskwie i Sankt Petersburgu). Ma trzy linie o łącznej długości 67,56 km (41,98 mi) i 52 stacje. System ten obsługuje 1,331 mln pasażerów dziennie (2015 r.), Co stanowi 46,7% obciążenia transportu publicznego w Kijowie (stan z 2014 r.). W 2016 r. Metro przewoziło 484,56 mln pasażerów. Najgłębsza stacja na świecie, Arsenalna (105,5 m lub 346,1 stopy), znajduje się w systemie.

Istnieją trzy linie metra, które są dogodnie oznaczone kolorami: czerwony, niebieski i zielony. Wszystkie te linie przecinają się w trzech miejscach, umożliwiając pasażerom przejście z jednej linii do drugiej bez wychodzenia z metra. Większość atrakcji turystycznych w Kijowie koncentruje się w centralnych dzielnicach i jest łatwo dostępna metrem. Najbardziej interesujące stacje metra linii Red to:

Arsenalnaya – zwiedzanie światowej sławy Ławry Pieczerskiej w Kijowie i Spivoche Pole – przestrzeni powietrznej, w której regularnie odbywają się najciekawsze wydarzenia kulturalne, przyciągające wiele osób. Stacja metra Arsenalnaya jest najgłębszą na świecie stacją na wysokości 105 metrów pod ziemią.

Khreshchatik – główna ulica z licznymi kawiarniami, restauracjami, pubami i barami.

Universitet (The University) – odwiedzić wspaniałą katedrę św. Włodzimierza lub pomnik Tarasa Szewczenki – największego ukraińskiego poety.

Te z niebieskiej linii to:

Maidan Nezalezhnosti (Plac Niepodległości) – aby odwiedzić wielki Plac Michajłowski z niesamowitą katedrą św. Michała Archanioła o Złotych Kopułach, która została całkowicie zniszczona przez władze sowieckie i zrekonstruowana w 1999 roku.

Plac Pocztovaya – aby cieszyć się powolną jazdą kolejką, która jest otwarta codziennie od 7:00 do 22:00, bilet kosztuje 0,12 Euro.

Plac Kontraktovaya (Plac Kontraktowy) – spacer po uroczym Andreevsky Descent z licznymi atrakcjami, takimi jak przestronny kościół św. Andrzeja, niezwykły zamek Ryszarda Lwie Serce; możesz także wybrać się na wycieczkę tramwajem-kawiarnią i połączyć odkrywanie starożytnej dzielnicy Podil z piciem kawy.

źródło: materiały prasowe

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics