Wybieracie się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich? Przeczytajcie!
Bliski Wschód Miejsca ZEA Zjednoczone Emiraty Arabskie

Wybieracie się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich? Przeczytajcie!

Sheikh Zayed Grand Mosque w Abu Dhabi – Stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, fot. arch. redakcji

Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj, który jak mało który zasługuje na odkrycie. Ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko luksusowe hotele i futurystyczne miasto. To miejsce, z którego każdy wróci zachwycony, pod warunkiem, że wie czego może się spodziewać i gdzie szukać niezapomnianych wrażeń. Dlatego, wspólnie z biurem podróży Rainbow, przygotowaliśmy krótki poradnik, z którym warto zapoznać się przed podróżą.

Czy Emiraty Arabskie są bezpieczne?

Zjednoczone Emiraty Arabskie to nie tylko jeden z najbezpieczniejszych krajów bliskowschodnich, ale i jeden z najbezpieczniejszych krajów na świecie!

Wskaźnik przestępczości w Dubaju jest o wiele niższy niż w większości miast o porównywalnej wielkości. Nie jest też tak zamkniętym miastem, jak niektórzy myślą. Tutejsza różnorodność wręcz zaskakuje. To prawdziwa, kosmopolityczna metropolia, choć od standardowej metropolii odróżnia ją znacznie wyższy poziom luksusu – nawet publiczny transport nie zniechęca. W autobusach jest nie tylko bezpiecznie ale i nieskazitelnie czysto – bez obaw można w ten sposób zwiedzać całą okolicę. Oczywiście zdarzają się drobne incydenty – kieszonkowcy to zjawisko, od którego nigdzie nie można się w 100 proc. uwolnić, ale to tylko sporadyczne epizody, które nie zagrażają bezpieczeństwu. Mieszkańcy Zjednoczonych Emiratów Arabskich słyną z gościnności. Ciepłe przyjęcie i serdeczność wyrażana na każdym kroku zaskakuje, tym bardziej, że spotykana jest na każdym kroku, czy to w hotelu, czy podczas wizyty w kawiarni, gdzie oprócz uśmiechniętego właściciela, na odwiedzających czeka najpyszniejsza na świecie kawa z kardamonem.

Taken in the Liwa Oasis, Abu Dhabi area, Zjednoczone Emiraty Arabskie, fot. arch. redakcji

Czy niezamężne pary będą miały problem z otrzymaniem wspólnego pokoju?

Odnośnie tego tematu wciąż istnieje wiele nieporozumień. Niezamężne pary nie mają się jednak czego obawiać. Każdy, kto zatrzymuje się w zachodnim hotelu sieciowym, może czuć się w pełni komfortowo – niezależnie od tego, jakiego jest stanu cywilnego, wyznania czy orientacji.

W dodatku, jak przystało na najbardziej luksusowy kraj świata, w hotelach spotkamy się z obsługą na najwyższym poziomie jakości obsługi. Każdy może liczyć na wyjątkowe traktowanie. Na prywatnych przyhotelowych plażach, na które złoty piasek często sprowadzono aż z Sahary, obowiązują dokładnie takie same zasady, jak w każdym innym europejskim kurorcie. Panie nie musza obawiać się o swoje stroje kąpielowe – nawet te skromne, nie będą nikogo oburzać.

Pamiętajmy jednak, że poza hotelem należy przestrzegać pewnych norm. Jadąc do kraju o innej kulturze i religii, warto mieć na uwadze panujące tam zasady i okazać wobec nich szacunek. Do żadnego kościoła, na całym świecie, nie wypada pójść w szortach i skromnym topie, tym bardziej do meczetu. Podczas wypoczynku, korzystajmy więc z pełnej swobody, ale jeżeli chcemy odwiedzić miejsca ważne dla lokalnej społeczności, pamiętajmy o tym, by nie eksponować zbyt wiele ciała.

Strefa rekreacji w luksusowym hotelu, Dubai, Zjednoczone Emiraty Arabskie, fot. arch. redakcji

Co warto zobaczyć w Zjednoczonych Emiratach Arabskich?

Sercem Emiratów jest oczywiście Dubaj – miasto, w którym znaleźć można dosłownie wszystko, od gigantycznego akwarium w Sharjah, które zamieszkuje aż 250 gatunków morskich stworzeń po stok narciarski, z którego można korzystać przez cały rok, mimo, że temperatury potrafią sięgać tu powyżej 40 stopni. Futurystyczne miasto pośrodku pustyni nikogo nie pozostawia obojętnym. Słynna The Palm Jumeirah i The World Islands, czyli kompleks sztucznych wysepek uformowanych na kształt palmy i kuli ziemskiej, oraz najwyższy budynek świata – Burj Khalifa, który wznosi się na wysokość 828 m. n.p.m., te wszystkie rzeczy sprawiają, że to miasto jest zupełnie inne od tych odwiedzanych do tej pory. Nie dość, że na co dzień, na ulicach można podziwiać najwspanialsze auta świata – nawet policja od czasu do czasu jeździ Porsche czy Lamborghini, to w dodatku, każdy może spróbować tu swoich sił na prawdziwym torze wyścigowym Formuły 1. Dubai Autodrom znajdziecie w parku rozrywki Dubailand.

Także wokół Dubaju jest wiele atrakcji z których warto skorzystać. Niezapomnianym przeżyciem będzie na pewno jeep safari – wyprawa na pustynię samochodem z napędem na 4 koła. Wspaniała przygoda zwieńczona niesamowitym zachodem słońca nad pustynią. Następnie tradycyjna kolacja w beduińskiej wiosce. Taka wyprawa na każdym zrobi ogromne wrażenie – mówi Piotr Wilk z biura podróży Rainbow.

Nieco dalej, w Abu Zabi znajdziecie Wielki Meczet Szejka Zayeda. Wybudowany z niewyobrażalnym rozmachem, cały z białego marmuru. W meczecie zobaczyć można największy na świecie żyrandol, wykonany z kryształów Swarovskiego, a tutejszy, olbrzymi dziedziniec pokryty mozaiką, ma 17 tys. metrów kwadratowych.

Warto pojechać też do Ras al Khaimah, emiratu leżącego w północno-wschodniej części kraju. Jeżeli chcemy zobaczyć prawdziwe Emiraty, poczuć dawny klimat bliskiego wschodu i zobaczyć urzekającą przyrodę – znajdziemy to właśnie tutaj. W Ras al Khaimah są też najpiękniejsze plaże – długie i nieprawdopodobnie szerokie, w dodatku wystarczy kawałek oddalić się od hotelu, by znaleźć bujne mangrowce, czyli naturalne środowisko różowych flamingów, z którymi bliskie spotkanie jest tutaj bardzo prawdopodobne – ale wciąż, to tylko ułamek atrakcji Zjednoczonych Emiratów Arabskich! Warto tu przyjechać, by odkryć je wszystkie. (TC)

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics