Słynna meksykańska plaża Olas Altas Mazatlan  przeszła metamorfozę
Aktualnosci Ameryka Meksyk Miejsca

Słynna meksykańska plaża Olas Altas Mazatlan przeszła metamorfozę

Zgodnie z podjętym przez samorząd Mazatlán (Meksyk) planem obejmującym modernizację nabrzeża, najbardziej popularna plaża Mazatlan Olas Altas, otrzymała nowy wygląd nawiązujący akcentami do uroku starego świata.

„Doceniamy naszych gości, przybyszów z daleka, szukając musującego i stylowego miejsca, mieszanego z zachowanym urokiem wielowiekowej historii”, powiedział Marco Antonio García Castro, Sekretarz Turystyki, Mazatlán Tourism Board, „To zaszczyt zapewnić zarówno komfort i współczesne uczucie w Olas Altas, zachowując wiele postaci z lat czterdziestych, pięćdziesiątych i sześćdziesiątych „- dodał.

Miasto wprowadziło ulepszenia infrastruktury do słynnego Malecón, gdzie znajduje się jedno z najbardziej spektakularnych zachodów słońca na świecie. Udoskonalenia obejmują większość czteromilowej promenady nad brzegiem oceanu i obejmują nowe chodniki i oświetlenie, które zapewniają między innymi romantyczną scenerię na księżycowy spacer. Aktywni entuzjaści, jak rowerzyści, cieszą się nową ścieżką rowerową i usprawnionym dostępem, jaki zapewnia.

Podczas gdy ulepszenia mogą być natychmiast zauważone przez nowego lub powracającego gościa, punkty orientacyjne z tych złotych dni pozostają, w tym „El Venadito”, symbol etymologicznego pochodzenia nazwy miasta w postaci jelenia. Kolejny charakterystyczny punkt orientacyjny, Carpa Olivera, jest najstarszym naturalnym basenem w Meksyku i niedawno został odświeżony zaledwie dwa lata temu.

Silvia Ruiz Coppel, podsekretarz stanu turystyki, powitała świeżo wypielęgnowane, brukowane uliczki, światowej klasy restauracje i bardzo popularne hotele butikowe wzdłuż Olas Altas, jednocześnie przywracając nostalgię, jaką zachowała ta okolica.

„Cieszymy się, że niektóre z najbardziej znanych osób w USA i meksykańskiej historii politycznej i kulturalnej nadal wybierają Mazatlán i Olas Altas jako ich kryjówkę” – powiedział Ruiz Coppel. „Od dawnych prezydentów Meksyku i najbardziej znanych postaci w Hollywood, takich jak Errol Flynn, Clark Gable, John Wayne i Robert Mitchum, do współczesnych gwiazd filmowych, Mazatlán zawsze będzie szybkim ucieczką, która nie jest zbyt daleko od domu, ale świat z dala od codziennego zgiełku „- dodał Ruiz Coppel.

Wiele osób w branży turystycznej przeżyje ten renesans w Tianguis Turístico, globalnej imprezie turystycznej, w której Meksyk gości hotelarzy, biura podróży, touroperatorów, OTA, planistów spotkań, kierownictwo linii lotniczych i media podróżnicze z ponad 80 krajów. Tianguis Turístico Mexico 2018, odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w dniach 16-19 kwietnia 2018 r.

źródło: Mazatlán Tourism Board

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics