Strajk kontrolerów ruchu lotniczego we Francji może zakłócić ruch lotniczy w całej Europie
Aktualnosci Europa Francja Transport

Strajk kontrolerów ruchu lotniczego we Francji może zakłócić ruch lotniczy w całej Europie

Zapowiedź strajku kontrolerów ruchu lotniczego (ATC) w najbliższych dniach, we Francji. Groźba odwołania wielu lotów i znaczne utrudnienia dla tysięcy pasażerów w całej Europie. Urząd Lotnictwa Cywilnego Francji zaleca, żeby linie lotnicze zredukowały w najbliższy piątek loty do południowych i zachodnich regionach kraju.

Pierwotnie zakładano, że zakłócenia w pracach central kontroli ruchu lotniczego w Bordeaux oraz Breście, nastąpię od poniedziałku, 6 marca, od godziny 05:00 do piątku 10 marca do godziny 19:00. To może spowodować ogromne utrudnienia w połączeniach krajowych, w tym do Paryża, jak też zablokować przeloty przez Francję z innych krajów.

DGAC, władze lotnictwa cywilnego Francji, ogłosiły w komunikacie, że strajk wpłynie na redukcje o 25 procent lotów na południe kraju i o 33 procent lotów na zachodzie. Oczekuje się, że strajk wpłynąć na połączenia tranzytowe , jak również loty bezpośrednie do regionów kraju objętych strajkiem.

Prezes stowarzyszenia przewoźników Airlines for Europe (A4E), Thomas Reynaert, powiedział: “W pierwszych tygodniach 2017 r. europejscy pasażerowie staną się ofiarami kolejnego już strajku kontrolerów ruchu lotniczego, akcji zapowiedzianej nie na jeden dzień, ale na cały tydzień. Stowarzyszenie A4E ponagla KE do obrony praw pasażerów w Europie i podjęcia współpracy z państwami członkowskimi, agencjami żeglugi powietrznej, związkami zawodowymi i innymi zainteresowanymi stronami dla zminimalizowania strat. Nie można pozwolić, aby niewielka grupa z 15.000 pracowników kontroli ruchu lotniczego w Europie ograniczała prawa milionom pasażerów podróżujących w obrębie Europy. Nadchodzi odpowiedni moment do podjęcia odpowiednich działań aby zminimalizować skutki akcji strajkowych podejmowanych przez organizacje związkowe bez kwestionowania praw pracowników do podejmowania akcji protestacyjnych.”

Ostatnie strajki kontrolerów ruchu lotniczego naraziły na straty kilkunastu mld euro. (TC)

zdjęcie tytułowe: Jeden z terminali odlotów na lotnisku Charles de Gaule w Paryżu, fot. archiwum redakcji

źródło: materiały prasowe

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics