sport

Tyrol dla miłośników rowerowych wakacji

W tym sezonie Tyrol otwiera swoją pierwszą pętlę szlaków rowerowych dedykowaną dla miłośników jazdy na gravelu. System ścieżek rozciąga się na obszarze aż czterech krain turystycznych w tyrolskim powiecie Ausserfern. Dla miłośników rowerów gravelowych przygotowanych zostało 18 szutrowych tras, o ponad 22 000 metrów przewyższeń na łącznej długości1000 kilometrów, a do dyspozycji gości pozostaje aż 58 dedykowanych punktów noclegowych na trasach. To pierwszy region rowerowy w Tyrolu, dedykowany miłośnikom graveli, stworzony w odpowiedzi na rosnącą popularność tej dyscypliny sportu w Europie.


Pętlę Gravel.Tirol tworzą łączące się ze sobą trasy rowerowe przez miejsca takie jak: park krajobrazowy Reutte, dolinę rzeki Tannheimer, dolina rzeki Lech – Lechtal, i ośrodek narciarski Tiroler Zugspitz Arena.

Park krajobrazowy Reutte to niezwykłe miejsce znane z przepięknych krajobrazów i urozmaiconej przyrody.  Ścieżki gravelowe na tym obszarze to niezapomniane wrażenia– Alpy poczujemy wszystkimi zmysłami – zapach alpejskich łąk, ciepły dotyk słońca i rozgrzane liście, jedyne w swoim rodzaju widoki na Alpy i orkiestra pszczół i ptaków.

Podczas przejażdżki przez malowniczą trasę w dolinie Tannheimer, będziemy mieć okazję przejeżdżać wzdłuż brzegu jeziora Haldensee i spróbować swoich sił podczas wjazdu na szczyt Krinnenspitze. Ta wymagająca trasa o prawie 1000-metrowej różnicy wysokości, prosi o świetną kondycję oraz umiejętności jazdy w stromym terenie. Nasze wysiłki z pewnością zostaną nagrodzone fantastycznymi widokami na piękną dolinę.

Dla tych, którzy szukają lekkich i rekreacyjnych tras, idealna będzie dolina Lechtal. Główną atrakcją tego regionu jest malownicza rzeka Lech, która jednocześnie wyznacza trasę tej gravelowej pętli, prowadzącej przez piękne ścieżki po obu stronach doliny Lech między miejscowościami Häselgehr i Weißenbach. Ta trasa jest przyjazna dla początkujących turystów rowerowych– ma przewyższenie wynoszące 240 metrów,  długość prawie 42 kilometry. Jest to idealne wprowadzenie do gravelowych wakacji w Tyrolu!

Więcej informacji w serwisie turystycznym: www.tyrol.pl  i www.gravel.tirol

źródło: mat. prasowe

Imst, Nassereith

Więcej informacji w serwisie turystycznym: www.tyrol.pl  i www.gravel.tirol

źródło: mat. prasowe

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics