Wiosenne narciarstwo w austriackiej dolinie Stubaital
Aktualnosci Austria Miejsca Narty

Wiosenne narciarstwo w austriackiej dolinie Stubaital

Jeśli nie możecie pogodzić się z nadchodzącym końcem sezonu narciarskiego i potrzebujecie zastrzyku energii na stoku narciarskim, nic straconego. W dolinie Stubaital sezon się nie skończył. Możecie śmigać tam na nartach i na deskach nawet wczesną wiosną. Śnieg gwarantowany!


Od dziesięcioleci narciarstwo uprawiane wiosną cieszy się dużą popularnością wśród amatorów sportów zimowych. Również w tym roku goście doliny Stubaital mogą liczyć na dużo wrażeń. Cztery kolejki linowe, gwarantowany śnieg i coraz wyższe temperatury ― wszystko dla entuzjastów narciarstwa, którzy chcą korzystać z uroków wiosny. Lodowiec Stubai oraz ośrodki Schlick 2000, Elfer i Serlesbahnen in Mieders czekają!
Ale uwaga, ponieważ na wiosennych narciarzy czeka niebezpieczeństwo. Bardziej niż ciepła odzież przyda się krem z filtrem przeciwsłonecznym. W dolinie lodowca Stubai nadszedł długo oczekiwany moment, w którym zima spotyka się z wiosną. Podczas gdy w dolinie turyści i rowerzyści przemierzają już pierwsze szlaki pozbawione śniegu, na wyżej położonych terenach amatorzy sportów zimowych wciąż mogą szaleć na lodowcu i polach śnieżnych.

Stubaier Gletscher, fot. Andre Schoenherr

Lodowiec Stubai: uczta dla ciała i ducha

Gwarantowany śnieg od października do czerwca to prawdziwe błogosławieństwo. Na lodowcu Stubai wiosna nie oznacza końca sezonu sportów zimowych. Nartostrady o wszystkich poziomach trudności oraz trasy na terenach Powder Department i Snowpark Stubai Zoo wciąż przyciągają narciarzy, snowboardzistów, freeriderów i freestylerów, którzy korzystają z licznych atrakcji i fantastycznych warunków królestwa śniegu. Na tarasach restauracji Schaufelspitz można odpocząć, zjeść coś i ― przede wszystkim ― cieszyć się słońcem. Schaufelspitz, oferujący wyśmienite dania przygotowane ze starannie wybranych regionalnych produktów, reprezentuje najwyższy poziom również dosłownie: to najwyżej położona w Alpach restauracja typu gourmet. Ze słonecznym narciarstwem na lodowcu Stubai łączy się również wiele innych wydarzeń.

Schlick2000, fot. Andre Schoenherr

Ośrodek narciarski Schlick 2000 ― im wyżej wędruje słońce, tym więcej atrakcji

Ośrodek narciarski Schlick 2000 w Fulpmes to z pewnością odpowiednie miejsce dla każdego miłośnika słonecznego narciarstwa. Wiosenne słońce, które z każdym dniem wznosi się coraz wyżej, zalewa światłem doskonale wyprofilowane przez naturę zbocza. Do połowy kwietnia można zachwycać się urozmaiconymi stokami, niezwykłymi szlakami turystycznymi i doskonale utrzymanymi trasami dla narciarzy biegowych, spożywać posiłki i wypoczywać na leżakach w pełnym słońcu. Od początku marca co niedzielę w górskich chatach na całym narciarskim terenie będą organizowane zabawy i imprezy z DJ-ami i muzyką na żywo. 17 marca 2019 roku w restauracji Kreuzjoch Panorama odbędzie się impreza Ö3-Pistenbully ― gwarantowany hit. W wielkanocną niedzielę czeka nas kolejna atrakcja ― wielkie poszukiwanie jajek ukrytych na obszarzecałego Schlick. Na szczęśliwych znalazców czekają drobne wielkanocne niespodzianki.

Gipfelplattform TOP OF TYROL Stubaier Gletscher, fot. Christoph Schoech

Słoneczna góra Elfer

Na górze Elfer w Neustif nasi goście mogą pospacerować po zegarze słonecznym (największym w całym regionie alpejskim), aby sprawdzić, przez ile godzin dziennie świeci wiosenne słońce. Zegar ten, wieńczący górę nad miejscowością Neustift, jest przez cały rok drogowskazem dla saneczkarzy i paralotniarzy, którzy wyjeżdżają kolejką linową Elferbahnen na wysokość ponad 1800 m n.p.m. Jedni zjeżdżają na sankach długim torem do Neustift lub doliny Pinnistal, drudzy wznoszą się na paralotniach ku wiosennemu słońcu.

Zimowe wędrówki i kąpiele słoneczne w Serlesbahnen Mieders

Przed amatorami rakiet śnieżnych i zimowych wycieczek, którzy wędrują po trasach wokół Serles, otwiera się niezwykły świat. Kolejka linowa Serlesbahnen w Mieders zabiera gości na dobrze utrzymane szlaki, gdzie można podziwiać bujne lasy i łąki, a o tej porze roku również znaleźć przebiśniegi na topniejących polach śnieżnych. Narciarze i turyści spotykają się w górskich chatach, aby podzielić się wrażeniami podczas spożywania smakowitych regionalnych potraw lub zażywania kąpieli słonecznych. (TC)

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics